امام: اخبار، صادقانه برای مردم بازگو شود

تهران - ایرنا - حضرت امام خمینی(ره) در دیدار مدیران و كاركنان خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 61 گفتند: در جمهوري اسلامي، باید صادقانه تمامي اخبار و خصوصاً مسائل مربوط به جنگ و نحوه برخورد دولت هاي بزرگ با ملت ایران، براي مردم بازگو شود.

به گزارش ایرنا، پرتال پژوهشی و اطلاع رسانی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) به مناسبت 17 مردادسالروزشهادت محمودصارمی خبرنگار ایرنا و روزخبرنگار، گزارش دیدار مدیرعامل، مسوولان، خبرنگاران و كاركنان خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 61 با رهبركبیرانقلاب و فرمایشات معظم له را بازنشر داد.
این رسانه روز شنبه نوشت: صبح روز هفتم مهرماه سال 1361 مسئولان خبرگزاری جمهوری اسلامی به دیدار امام رفتند. در این دیدار كه كمال خرازی، سرپرست سازمان خبرگزاری و جمعی از سردبیران، معاونان، كاركنان و خبرنگاران این سازمان حضور داشتند، حضرت امام بر نقش مهم خبرگزاری ها در اطلاع رسانی و توجه به راستی و راستگویی در امر پوشش خبر تاكید نمودند. متن بیانات رهبر كبیر انقلاب اسلامی در این دیدار به شرح زیر است:
بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏
آنچه در خبرگزاري ‏ها مهم است كیفیت آن است؛ زیرا هر كدام كه به راستي و راستگویي نزدیكتر باشند، شوق انسان را به گوش دادن بیشتر مي‏ كنند. در جمهوري اسلامي، باید صادقانه تمامي اخبار و خصوصاً مسائل مربوط به جنگ و نحوه برخورد دولت هاي بزرگ با ملت ایران، براي مردم بازگو شود.
امروز كارهاي ایران مورد توجه دنیا و خبرگزاري ‏ها و مطبوعات و رادیوها و تلویزیون ‏هاست و همه آنها مراقب هستند كه چیزي پیدا نموده و با اضافات و دروغ پردازي‏ ها به جمهوري اسلامي صدمه وارد سازند و با مصاحبه‏ هاي صد در صد دروغ با افراد مغرض یا اظهار نظرهاي بي‏مورد درباره افراد، مي‏ خواهند اذهان مردم را منحرف سازند.
و یكي از چیزهایي كه زیاد روي آن تبلیغ مي‏ كنند مسئله انقلاب و اسلام است چرا كه مسلّم است اگر اسلام رشد پیدا كند جلوي خائنین را مي‏ گیرد. و اگر ما مي‏ گوییم كه انقلاب باید صادر بشود، یعني اسلام باید در همه جا رشد پیدا كند و ما بنا نداریم در جایي دخالت نظامي كنیم.
من امیدوارم خبرگزاري جمهوري اسلامي به واسطه خصوصیتي كه در آن هست، رشد نموده و همه ما و شما در كارها خداوند را ناظر خود ببینیم و به اندازه مسئولیت تبلیغ نموده و تلاش هاي دشمنان را خنثي سازیم.
خداوند همه ما و شما را در خدمت به این مردمي كه همیشه در ظلم و ستم بوده‏اند موفق بدارد. خداوند مجروحان شما را شفا، و شهدا را رحمت فرماید.
و السلام علیكم و رحمة اللَّه‏
(صحیفه امام، ج‏17، ص: 13)
منبع: پرتال پژوهشی و اطلاع رسانی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)
اول**1577