توسعه گردشگري روستايي دركلاردشت موجب تحولات پايدار منطقه خواهد شد

ساري - ايرنا - معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري گفت : توسعه گردشگري روستايي مي تواند كلاردشت را با تحولات پايدار همراه سازد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومي ميراث فرهنگي مازندران مرتضي رحماني موحد در جلسه كارگروه توسعه گردشگري شهرستان كلاردشت از اين منطقه به عنوان بهشت ايران ياد كرد و گفت: با توجه به شرايط ويژه كلاردشت در حوزه گردشگري صيانت و حفاظت از محيط زيست بايد مورد توجه جدي قرار گيرد و در اين راستا با برنامه اي هدفمند مي توان هم توسعه گردشگري كلاردشت را رقم زد وهم از محيط زيست صيانت كرد و براي رسيدن به اين هدف لازم است گردشگران و مردم كلاردشت آموزش لازم را ببينند.
وي افزود: كلاردشت يك سرمايه ملي است و تنوع درآن لازم است گردشگران هم به هتل پنج ستاره و هم به خانه هاي سنتي نياز دارند.
وي خاطرنشان كرد: شهرستان نمونه شدن خواسته بجايي است، وقتي شهري نمونه مي شود بايد انواع تسهيلات را به آن اختصاص داد اما فكر نكنم در حال حاضر چيزي جز يك اسم به اين شهرها اضافه شده باشد.
علي نبيان معاون هماهنگي امورعمراني استانداري هم گفت : كلاردشت بخاطر موقعيت خاصي كه در استان دارد يك شهر نمونه گردشگري است. اين منطقه براي توسعه مبتني بر محيط زيست و مولفه هاي بومي با موانعي رو بروست كه اين مشكلات را به حداقل برسانيم.
دلاور بزرگ نيا مديركل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري مازندران در اين جلسه ايجاد اكو موزه رودخانه اي را از برنامه هاي اين اداره كل برشمرد و افزود:در رود خانه سردابرود امكان برگزارهاي تورهاي هيجان انگيز و ورزشي رفتينگ وجود دارد .اين مهم با حمايت تسهيلاتي سازمان گردشگري همراه خواهد بود.
فرماندار شهرستان كلاردشت نيز با تاكيد برشرايط خاص و ويژه كلاردشت گفت : ميراث فرهنگي كلاردشت از نمايندگي بايد به اداره تبديل شود.ك/1
6097

سرخط اخبار استان‌ها