۱۴ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۵۲
کد خبر: 81709447
۰ نفر
آخوندی: برای كار با ایتالیایی ها نیاز به مقدمه نداریم

تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: سابقه همكاری تهران و رم طولانی است و جامعه مهندسی ایران آشنایی كاملی با صنعت ایتالیایی‌ها دارد بنابراین برای شروع نیاز به مقدمه فراوانی نداریم و می‌توانیم همكاری های خود را آغاز كنیم.

به گزارش ایرنا، عباس آخوندی عصر چهارشنبه در دیدار با «فدریكو گوئیدی» وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا، ضمن بیان این مطلب گفت: ایتالیایی‌ها سابقه همكاری بسیار زیادی با ایران در زمینه‌های بندری، راه‌آهن و جاده‌ای و همچنین ماشین‌آلات و تجهیزات ساختمانی دارند.
وی افزود: خوشبختانه دولت ایتالیا با اعزام وزیر اقتصاد شرایط را فراهم خواهد كرد و علاوه بر بحث مربوط به بیمه قراردادها، با اعزام بخش بانكی خود در جهت تأمین مالی پروژه‌های مهم و كمك مالی به شركت‌های ایتالیایی كه می‌خواهند با ایران فعالیت تجاری داشته باشند از نكات بسیار مثبتی است.
آخوندی اظهار داشت: در این دیدار ما قرار گذاشتیم اطلاعات كلی درباره طرح‌های زیربنایی كشور در زمینه‌های هوایی، دریایی، ریلی و جاده‌ای به اضافه بخش‌های مختلف ساختمانی در اختیار ایتالیایی‌ها قرار بدهیم و یك سری پروژه‌های بسیار مهم كه از نظر ما در اولویت هستند را به آنها معرفی كنیم تا ببینیم چه اقدامی از طرف آنها می تواند صورت گیرد، هرچند برای این كار باید هیات های تجاری بیشتری را مبادله كنیم.
فدریكو گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا نیز گفت: جلسه خوبی با وزیر راه و شهرسازی ایران داشتیم مطالب خیلی خوبی در این جلسه عنوان و ملاقات بسیار مفیدی برگزار شد.
وی افزود: در زمانی قرار گرفته‌ایم كه پس از توافقی كه در وین حاصل شده یك برهه زمانی بسیار مهم محسوب می‌شود كه فصل جدیدی را در همكاری‌های بین دو كشور رقم می‌زند.
وی افزود: بخش‌هایی كه مربوط به این وزارتخانه است بخش‌های زیرساختی، بنادر، فرودگاه‌ها و سایر بخش‌های استراتژیك هستند كه ایتالیا هم علاقه زیادی دارد تا در این زمینه‌ها با ایران و وزارت راه و شهرسازی همكاری كند.
به گزارش ایرنا، فدریكو گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا كه در راس یك هیات ایتالیایی به تهران سفر كرده، در وزارت راه و شهرسازی راهكارهای توسعه همكاری های دو كشور در بخش های حمل ونقل و ساخت و ساز را مورد بررسی قرار دادند.
اقتصام(3)1108**1558