كارشناس فرانسوی:تلاش برای سرنگونی دولت  سوریه، خدمت به رژیم صهیونیستی است

تهران- ایرنا- تهران- ایرنا-كارشناس امورخاورمیانه با بیان اینكه رژیم صهیونیستی با مخالفان دولت سوریه همكاری نزدیك دارد، تاكید كرد: هرگونه اقدام گروهای مخالف نظام سوریه برای سرنگونی بشاراسد، به معنای خدمت در جهت برقراری امنیت این رژیم است.

«فرانسوا شاریه» روز سه شنبه در گفت و گو با شبكه تلویزیونی «آرتی» گفت: تحولات بیش از 3 سال گذشته در سوریه نشان می دهد گروه های مخالف نظام سوریه با تل آویو ارتباط نزدیكی دارند.
وی ادامه داد: هر اقدام گروه های مخالف نظام سوریه برای سرنگونی دولت این كشور به معنای خدمت در جهت برقراری امنیت رژیم صهیونیستی است. مسوولان ائتلاف مخالفان نظام سوریه به این رژیم وعده داده اند كه اگر به قدرت برسند، روابط خود را با كشورهای حامی دولت فعلی سوریه قطع می كنند و این بهترین هدیه برای اسرائیلی هاست. نیروهای زخمی مخالفان در اسرائیل درمان می شوند و تل آویو بیمارستانی برای مداوای مخالفان در اختیار آنها قرار داده است.
وی یادآورشد: تل آویو می خواهد روابط خود را با گروه های مخالف مستحكم و یك كمربند امنیتی در این منطقه ایجاد كند تا در نهایت گروهی در سوریه ارتباطات قوی با اسرائیل داشته باشند.
خاورم**9041**1010

سرخط اخبار جهان