انتقاد سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد رامسر از خلا برنامه هاي شاد و مفرح

نوشهر - ايرنا - سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان رامسر با تاكيد به لزوم حفظ هنجارها به منظور ايجاد محيطي شاد و مفرح براي مردم، از خلا برنامه هاي شاد انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام صفر قاسمي روز سه شنبه در جلسه مسوولان كميته هاي ستاد هفته فرهنگي رامسر، اين هفته را رويدادي بزرگ براي به نمايش گذاشتن توانمندي هاي فرهنگي و هنري شهرستان رامسر دانست.
وي حفظ هنجارها را براي ايجاد محيطي شاد و مفرح براي مردم ضروري خواند و گفت: متاسفانه خلا برنامه هاي شاد داريم.
حجت الاسلام قاسمي بحث توريسم فرهنگي را از مباحثي ارزيابي كرد كه امروزه در دنيا براي آن برنامه ريزي و سرمايه گذاري مي كنند و گفت: بايد به توريسم فرهنگي توجه ويژه اي داشته باشيم.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي رامسر اظهار داشت:در هفته فرهنگي رامسر بايد برخي از آداب و سنن كه ريشه در تاريخ كهن اين سرزمين دارد براي مردم و گردشگران بازخواني شود.
وي فرهنگ را حوزه تخصصي دانست و با تاكيد به اينكه هركسي نبايد به خود اجازه دهد در اين حوزه اظهار نظر كند، گفت: ما به اهالي فرهنگ و هنر اعتماد داريم و با پشتيباني كامل آماده واگذاري امور به متوليان اين امر هستيم.
فرماندار شهرستان رامسر نيز در اين نشست گفت: طرح ابتكاري هفته فرهنگي رامسر يك رويداد بزرگ فرهنگي است و بايد به نمايشي از قابليت هاي فرهنگي ،هنري و اصالت تاريخي منطقه تبديل شود.
حسين سروري افزود: هدف اصلي ما از اجراي اين طرح فرهنگي احيا و معرفي فرهنگ غني شهرستان رامسر ،آداب ،سنن و آيين هاي فرهنگي، بومي و محلي است.
هفته فرهنگي رامسر براي دومين سال متوالي همزمان با دهه كرامت اواخر مرداد ماه سالجاري در اين شهرستان برگزار مي شود.
7515/1501/1899