ایران اسلامی به یك قدرت بازدارنده فعال در مقابل دشمنان تبدیل شده است

رشت - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز ایران اسلامی به یك قدرت بازدارنده فعال و موثر در مقابل استكبار و دشمنان نظام تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دریادار پاسدار علی فدوی دوشنبه شب در مراسم یادواره 175شهید غواص كه در مركز عالی تربیت جهادی و تكاوری سیدالشهدا(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رشت برگزار شد، افزود:سال هاست كه نیروی دریایی آمریكا فهمیده كه قدرت انقلاب اسلامی در برابر شیطان بزرگ، یك قدرت بازدارنده است و در واقع ، سالهای طولانی است كه انقلاب اسلامی از قدرت بازدارندگی برخوردار است.
وی تصریح كرد: قدرت امروز مردم ایران، ناشی از قدرت شهدا و رزمندگان دوران پرافتخار دفاع مقدس است كه انقلاب اسلامی و كشور از آن بهره مند هستند و ملت ایران به قدرتی رسیده اند كه از قدرت های غیرخدایی حساب نمی برد و منشاء این قدرت از ائمه معصومین ، امام راحل، شهداء و اتكا به رهبری فرزانه است كه در قالب نیروهای نظامی جلوه می كند.
دریادار فدوی یادآور شد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، استكبار دشمنی های بسیاری علیه مردم ایران انجام داد اما ملت تاكنون در تمام صحنه ها، استكبار را شكست داده اند.
وی ادامه داد: امروز سیاست مداران آمریكایی نیاز دارند كه به آنها یادآوری شود در سال های 66 و 67 وارد خلیج فارس شدند، ولی خودشان اذعان كردند كه شكست خوردند و باید استراتژی خود را عوض كنند.
دریادار فدوی همچنین به اقدامات آمریكایی ها در سال های اخیر علیه حزب الله لبنان و نیز نیروهای مقاومت مردمی در عراق و یمن اشاره و اضافه كرد: این اقدامات علیه مجموعه ای صورت گرفته كه مربوط به حوزه انقلاب اسلامی بوده و انقلاب اسلامی از آنها پشتیبانی می كند.
وی اظهار داشت: اولین كاروان آمریكایی ها در خلیج فارس توسط موشك هایی كه از آنها به عنوان موشك های سرگردان یاد كردند، منهدم شد و 17 موشك، اهداف دریایی آنها را در شمال خلیج فارس مورد اصابت قرار دادند و 139 عملیات مقابله به مثل در آن زمان انجام شد.
به گفته فرمانده نیروی دریایی سپاه؛ در طول جنگ تحمیلی 580 كشتی مورد اصابت موشك قرار گرفتند و آنها فهمیدند كه وجودشان در منطقه، نه تنها امنیت منطقه را افزایش نمی دهد، بلكه ناامنی را زیادتر می كند.
وی آخرین اقدامات آمریكایی ها و صهیونیست ها را مواجهه با مردم یمن كه بدلی از انقلاب اسلامی هستند، عنوان كرد و این سیاست را نیز را محكوم به شكست دانست.
وی خاطرنشان كرد: در آغاز حمله های هوایی به یمن، بخشی از شمال این كشور در دست انقلابیون بود ولی هم اكنون اكثر شهرهای یمن دست انصارالله است.
دریادار فدوی با تشریح تاثیر انقلاب اسلامی در منطقه یادآور شد: استكبار جهانی، قدرت و توان مردم ایران و انقلاب اسلامی را كه ناشی از قدرت الهی ، ائمه معصومین و ولی فقیه است؛ درك نمی كنند و به همین دلیل، هرجا با انقلاب اسلامی مواجه شدند، با شكست مفتضحانه رو به رو شدند.
وی تصریح كرد: ما در آخرین اقدامات به آمریكایی ها فهماندیم كه از هر كشور بویژه شما كه در خلیج فارس حضور دارید، باید به زبان فارسی صحبت كنید و مكالمه كشتی ها در خلیج فارس بین ایران و آمریكایی ها به زبان فارسی انجام می شود.
دریادار فدوی به آمریكایی ها یادآور شد كه سال های گذشته را مورد توجه قرار دهند تا دچار اشتباهات محاسباتی نشوند و حرف های تكراری گزینه های روزی میز را تكرار نكنند.
وی اضافه كرد: آمریكایی ها، گزینه های انقلاب اسلامی را دیده و لمس كرده اند و امروز، مواظب ترین كشور در جهان هستند تا تیر آنها در منطقه ای كه مربوط به انقلاب اسلامی است، شلیك نشود.
یادواره 175 شهید غواص كشور و شهدای گمنام، دوشنبه شب در مركز عالی تربیت جهادی و تكاوری سیدالشهدا(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زیباكنار رشت برگزار شد.
در این مراسم فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان ارتش و سپاه پاسداران، فرماندار رشت و حدود پنج هزار نفر از اقشار مختلف مردم گیلان همچون خانواده های شهدا، ایثارگران، بسیجیان و بسیاری از رزمندگان دوران دفاع مقدس حضور داشتند.
در این مراسم، رزمایش عملیات آبی و خاكی كربلای چهار و پنج بصورت زنده طراحی شده بود كه یادآور خاطرات سلحشوری های رزمندگان در دوران پرافتخار دفاع مقدس بود.
مركز عالی تربیت جهادی و تكاوری سیدالشهدا(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه زیباكنار شهرستان رشت واقع است.
پیكرهای پاك 270 شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس كه از آن میان، شهدای غواص نیز بودند، بیست و ششم خردادماه امسال با حضور خیره كننده و وصف ناپذیر مردم تهران، از میدان بهارستان به سمت معراج شهدا تشییع شد.
این شهدای غواص، شهیدان مظلوم عملیات كربلای چهار بودند كه با ورود خود ، عطر تازه ای در فضای سراسر میهن اسلامی پراكندند.ك/2
6029/2007