وظيفه دولت و مسوولان، حمايت از جوانان است

قم- ايرنا- آيت الله سيد محمدعلي علوي گرگاني از اساتيد برجسته حوزه، گفت: حمايت از جوانان، وظيفه دولت و مسوولين است نه اينكه در مقابل توانايي آنان كه با از خودگذشتگي در حال فعاليت هستند، سنگ اندازي كرده و راه هاي ترقي و پيشرفت آنان را ببندند.

به گزارش ايرنا به نقل از مركز خبر حوزه، وي روز دوشنبه در ديدار اعضاي جهاد دانشگاهي قم به شعار ما مي توانيم اشاره كرد و افزود: اين شعار بيانگر اين حقيقت است كه جوانان متدين ايران اسلامي از هر لحاظ بر جوانان اروپايي برتري دارند.
آيت الله علوي گرگاني اظهار داشت: امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب با بيان اين شعار، به جوانان كشور فرمودند كه شما بخوبي مي توانيد بر نادرستي ها و مشكلات غلبه كنيد؛ اما آنچه كه بيش از همه به آن نيازمند هستيد، اراده، قدرت، اعتماد به نفس و تكيه به توانايي خود است و حقيقتا جوانان با تكيه به اين شعار توانستند قله هاي علمي دنيا را فتح كنند.
وي ابراز داشت: نمونه بارز اين توانايي و اعتماد به نفس، شكافتن اتم و رسيدن به دانش هسته اي است.
آيت الله علوي گرگاني ادامه داد: جوانان ثابت كرده اند كه مي توان با تكيه بر ايمان، اراده قوي و اعتماد به توانايي داخل كشور، شعار ما مي توانيم را در بدترين شرايط نيز محقق ساخت.
اين استاد برجسته حوزه خاطرنشان كرد: امروز به بركت نظام و انقلاب اسلامي، جوانان اين سرزمين توانستند پيشرفت قابل ملاحظه اي در تمام مراحل علمي دنيا داشته باشند و اين امر تنها با اعتماد، باور و يقين به توانايي داخلي به دست آمده و اگر نبود اين اعتماد به نفس، هرگز نمي توانستيم به اين مراحل و درجات برسيم.ك/1
/2085/ 6133/