صنعت گردشگری بدون حضور فعال بخش خصوصی ، راه به جایی نمی برد

شیراز - ایرنا - كارشناس اداره كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت:گردشگری صنعتی است كه بدون حضور فعال سرمایه گذاران بخش خصوصی راه به جایی نمی برد از این رو ضروری است مسوولان از این صنعت و سرمایه گذاران فعال در این عرصه حمایت های لازم را به عمل آورند.

محمد كاظم بهادری پور، دوشنبه در محل متل دنا زرقان شیراز در گفت و گو با ایرنا افزود:متاسفانه كمبود اعتبارات سازمان میراٍث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین تنوع و تعدد فعالیت های آن موجب شده تا امور به نحو مطلوب انجام نشود.
وی در بخش دیگری از مطالب خود بیان داشت:یكی از مباحث مهم در صنعت گردشگری ، تبلیغات نوین به ویژه در وب سایت های رسمی است چراكه در زمان حاضر بسیاری از گردشگران خارجی مقاصد سفر خود را از این طریق جست و جو و پیدا می كنند.
این كارشناس میراث فرهنگی گفت:گستردگی استان فارس و همچنین پراكندگی جاذبه های تاریخی، مذهبی ، تفریحی و گردشگری در شهرهای مختلف این استان باعث شده كه بخش عمده ای از این آثار برای گردشگران مغفول باقی بماند.
بهادری پور افزود:در نقشه های جدید كه بتازگی طراحی و برای استفاده گردشگران به چاپ رسیده ، تمام مكان های گردشگری این استان از جمله بخش زرقان شیراز مشخص شده است.
او گفت:در این نقشه های جدید ، مسیر تمام اماكن تاریخی ، مذهبی ، تفریحی و گردشگری فارس با شماره گذاری برای گردشگران داخلی و خارجی تعیین و مشخص شده است.
این كارشناس میراٍ ث فرهنگی ، اضافه كرد:بخش زرقان شیراز دارای جاذبه های متنوعی است كه می تواند مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.
بهادری پور به مرمت شماری از یادمان های تاریخی بخش زرقان اشاره كرد و اظهار داشت:هم اكنون بخشی از مرمت های اضطراری در یادمان تاریخی بند امیر زرقان انجام شده و كار مستند نگاری خانه تاریخی واقفی و مرمت آن نیز با همكاری شهرداری زرقان به پایان رسیده و همچین بخش عمده ای از مرمت كاروانسرای تاریخی زكی خانی نیز به انجام رسیده است.
شهر زرقان در فاصله 25 كیلومتری شمال شیراز واقع شده است.ك/3
7379 /6118

سرخط اخبار استان‌ها