دولت از سرمايه گذاري بخش خصوصي در زمينه گردشگري حمايت مي كند

همدان - ايرنا - معاون عمراني استانداري همدان گفت: دولت از سرمايه گذاري بخش خصوصي براي توسعه گردشگري حمايت مي كند.

محمودرضا عراقي عصر يكشنبه در جمع خبرنگاران با بيان اينكه هر فعاليت پايداري در زمينه گردشگري بايد توجيه اقتصادي داشته باشد و موجب برگشت سرمايه نشود افزود: از رانت و سوء استفاده در اين زمينه جلوگيري مي شود.

وي با بيان اينكه عرضه و تقاضا حرف اول در گردشگري است اضافه كرد: دولت موظف به ايجاد زير ساخت ها است و بخش خصوصي بايد وارد كار شود و دولت مشكلات جديد پيش روي سرمايه گذاري در بخش گردشگري را رفع كند.

عراقي گفت: در زمينه توسعه گردشگري بايد به محيط زيست و اصول شهري هم توجه كرد و از هيجان و شتاب زدگي در اين زمينه پرهيز كرد.

معاون استاندار همدان با بيان اينكه استان همدان با توجه به ظرفيت هاي موجود در زمينه گردشگري موفق عمل نكرده است گفت: در اين زمينه ديدگاه ها را بايد تغيير داد تا مردم قبول كنند كه گردشگري يك صنعت پردرآمد است كه مي تواند به تحقق اقتصاد مقاومتي كمك كند و موجب ارتقا كيفيت زندگي شود.

وي غار عليصدر را شاه بيت گردشگري استان همدان دانست و گفت: اين غار بسيار منحصر به فرد است و دروازه گردشگري همدان از اين غار شروع مي شود و بايد در حد بين المللي آن را مطرح كرد.

عراقي گفت: براي توسعه مجتمع عليصدر با چندين شركت بزرگ مذاكره شده است و قرار است طرح جامع عليصدر تقسيم بندي شده و به سرمايه گذاران داده شود و نظارت واحد بر آن انجام شود.

رييس هيات مديره شركت سياحتي عليصدر گفت: براي تحقق اين امر هشت هكتار از مجتمع عليصدر براي ايجاد هتل و شهربازي و ساير امكانات به بخش خصوصي در نظر گرفته شده است.

عراقي يكي از عوامل جذب گردشگر در مجتمع عليصدر را راههاي ارتباطي عنوان كرد و گفت: راه ارتباطي مطمئن به عنوان يك زير ساخت بايد انجام شود تا گردشگران پس از بازديد از غار در همدان نيز اقامت كنند.* نظارت مستمر مطبوعات بر عملكرد دولت در حركت مستقيم برنامه ها تاثير گذار است

معاون عمراني استاندار همدان با بيان اينكه نظارت مستمر مطبوعات بر عملكرد دولت در حركت مستقيم برنامه ها تاثير گذار است گفت: خبرنگاري يك كار حساس است و تيز بيني و باريك بيني از خصوصيت هاي خبرنگاران است.

عراقي افزود: خبرنگاران بايد در كار خود حرفه اي باشند و يكي از خصوصيت هاي حرفه اي گري آگاهي بالا است.

وي ادامه داد: اطلاع رساني از اقدامات انجام شده از سياست هاي دولت است و دولت به دنبال اطلاع رساني از كارهاي انجام شده است.

سه طرح خدماتي توسط معاون عمراني همدان روز يكشنبه در مجتمع عليصدر همدان بهره برداري شد.

2087/6993