۱۱ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۵۱
کد خبر: 81704361
۰ نفر
كاهش 92 درصدی قاچاق سوخت در بندرعباس

بندرعباس- ایرنا- فرمانده دریابانی بندرعباس از كاهش 92 درصدی قاچاق سوخت در حوزه دریایی این شهرستان در چهار ماه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ عبدالله لشكری روز یكشنبه در جمع خبرنگاران اظهاركرد: طی این مدت 98 هزار لیتر سوخت قاچاق در بندرعباس كشف شد كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 92 درصد كاهش داشته است.

وی ادامه داد: اجرای طرح های مقابله ای، مشاركت مردم و استقرار قرارگاه عملیاتی مبارزه با قاچاق در هرمزگان از جمله مهمترین دلایل كاهش قاچاق سوخت در این استان و شهرستان بندرعباس است كه به نوعی می توان ادعا كرد كه بساط قاچاق سوخت در استان برچیده شده است.

سرهنگ لشكری با بیان اینكه مقابله با هرنوع قاچاق از مهمترین اولویت های دریابانی هرمزگان است، خاطرنشان كرد: طی سه روز گذشته با تلاش ماموران دریابانی بندرعباس در دو عملیات، كالای قاچاق به ارزش دو و نیم میلیارد ریال كشف شد.

وی گفت: كالاهای كشف شده شامل انواع لاستیك، لوازم آشپزخانه، مشروبات الكلی، سیگار خارجی است كه در همین رابطه 13 شناور توقیف و 15 قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

فرمانده دریابانی بندرعباس با اشاره به مشاركت خوب ساحل نشینان با نیروهای مرزبانی در مبارزه با قاچاق، افزود: با همكاری و مشاركت مردم در چهار ماه اول امسال 176 فروند شناور حامل كالای قاچاق توقیف و 241 نفر نیز در این رابطه دستگیر و پس از تشكیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.ك/3

7198/6048