بزرگترين سوء استفاده‌ها از عدم آشنايي مردم با مسايل حقوقي ايجاد مي‌‌شود

اروميه - ايرنا - معاون حقوقي رييس‌ جمهوري گفت: بزرگترين سوء استفاده‌ها در كشور از عدم آشنايي مردم با مسايل حقوقي ايجاد مي‌‌شود كه بايد در راستاي آگاهسازي بيشتر مردم اقدامات جدي انجام شود.

الهام امين زاده روز شنبه در ديدار با نماينده ولي فقيه درآذربايجان غربي و امام‌ جمعه اروميه افزود: براي آگاهسازي بيشتر مردم لازم است كه مباحث حقوقي از تريبون نماز جمعه و ديگر مناسبت هاي مذهبي در كشور و آذربايجان غربي طرح و با اين اقدام به اصلاح امور در كشور كمك شود.

وي اظهار كرد: مفاهيم حقوقي در بين مردم ناشناخته مانده و اگر قوانين موجود با بيان ائمه جمعه منتقل شود، به طور يقين در مردم نهادينه شده و يك جامعه حقوق‌مدار خواهيم داشت.

وي از تلاش‌ هاي روحانيون براي بالا بردن ارزش مسايل حقوقي و جايگاه قوانين در كشور قدرداني كرد.

وي ادامه داد: در تلاش هستيم با سفر به استان‌هاي كشور يك حركت واحد حقوقي را به وجود آوريم تا اين امر منجر به كارآمدي بيشتر نظام شده و نظم حقوقي را مجب شود.

معاون حقوقي رييس‌ جمهوري گفت: هدف از سفرهاي استاني اين معاونت، حل مشكلات حقوقي استان‌ها به منظور جلوگيري از سوء استفاده از بيت‌المال و فساد در كشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمهدي قريشي نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه نيز در اين ديدار گفت: مايه خوشحالي است كه مسائل حقوقي از طرف رييس‌ جمهوري و دولت پيگيري مي‌شود چرا كه اكثر مردم و حتي متخصصان در كشور با مباحث حقوقي آشنايي ندارند.

الهام امين زاده صبح امروز در سفري يك روزه پس از ورود به اروميه به گلزار شهداي اين شهر در باغ رضوان رفت و با اهداي گل و نثار فاتحه، به مقام شامخ شهداي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس اين شهر اداي احترام كرد.

قرار است معاون حقوقي رييس جمهوري در اين سفر يك روزه با مديران و مشاوران حقوقي دستگاههاي اجرايي، اساتيد حقوق دانشگاههاي آذربايجان غربي و اعضاي اتاق بازرگاني ديدار و سخنراني كند.

8137/2093 / 1539