۱۰ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۱:۱۸
کد خبر: 81702763
۰ نفر
دانشگاه شهید بهشتی برای ورودی های جدید خوابگاه ندارد

تهران-ایرنا- معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی گفت: امسال برای ورودی های جدید مقطع كارشناسی با رتبه بالای 2 هزار، امكانات خوابگاهی نخواهیم داشت.

محمد یزدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار كرد: امسال هم مانند سالیان گذشته دانشگاه شهید بهشتی با محدودیت خوابگاهی مواجه است.

وی گفت: بر این اساس امسال فقط به دانشجویان ورودی جدید در مقاطع ارشد و دكتری و نیز رتبه های كمتر از 2 هزار كارشناسی خوابگاه تعلق خواهد گرفت.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینكه نبود خوابگاه در دفترچه كنكور امسال ذكر شده بود، افزود: امسال همچنین هیچگونه خوابگاهی برای دانشجویان متاهل در نظر گرفته نشده است.

یزدی تصریح كرد: البته در سال های گذشته یك بنیاد خیریه كه نزدیك دانشگاه شهید بهشتی است، 70 تا 80 اتاق را در اختیار دانشجویان متاهل این دانشگاه قرار می داد؛ اما امسال این امر امكان پذیر نیست، چرا كه هنوز 200 نفر در نوبت این خوابگاه ها هستند.

وی خاطرنشان كرد: دانشگاه شهید بهشتی هم اكنون 19 هزار دانشجو دارد، این در حالی است كه ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه فقط 3 هزار و 500 نفر است.** افزایش قیمتی در نرخ غذاهای دانشجویی نداریم

یزدی در ادامه اظهار كرد: نرخ غذاهای دانشجویی این دانشگاه بر اساس مصوبات وزارت علوم بوده و تاكنون چیز جدیدی ابلاغ نشده است.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی گفت: كمترین نرخ غذای دانشجویی هشت هزار و بیشترین نرخ آن 12 هزار ریال است.

وی افزود: هرچند زمزمه هایی مبنی بر افزایش 15 درصدی نرخ غذاها شنیده شده است اما تاكنون هیچگونه ابلاغیه رسمی از سوی وزارت علوم به دانشگاه شهید بهشتی داده نشده است.

فراهنگ**9187**1027