۷ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۱۳
کد خبر: 81700286
۰ نفر
پزشكیان: به ساحت كل مجلس اهانت شد

تهران- ایرنا - نماینده مردم تبریز در مجلس گفت:روز گذشته فقط به شخص لاریجانی توهین نشد بلكه به ساحت كل مجلس اهانت شد.

مسعود پزشكیان روز چهارشنبه در گفت و با خبرنگار پارلمانی ایرنا با بیان اینكه توهین كنندگان به رییس مجلس فكر می كنند خودشان خادم و دیگران خائن هستند، اظهار داشت: توهین به دیگران كاری اسلامی، انسانی و اخلاقی نیست و انسان های عاقل، تفكرشان در دستان خودشان است؛ آنها می توانند حرف بزنند و افكار خود را بر زبانشان جاری كنند ولی انسانی كه تفكر نمی كند، نمی تواند رفتار صحیحی داشته باشند.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه دیروز مجلس شورای اسلامی از برخی « توهین ها» گلایه كرد و اظهار داشت : یكی گفته بود لاریجانی نمی گذارد مسائل هسته ای مطرح شود چون هاشمی و روحانی لاریجانی را رییس مجلس كردند؛ آیا این صحبت، توهین به نمایندگان نیست؟ حالا ممكن است شما رای نداده باشید اما چه دلیلی دارد كه این حرف ها گفته شود؛ یا گفته اند«سگ مشایی و احمدی نژاد بر لاریجانی شرف دارد ». من كه اشهد خود را گفته ام چطور می شود سگ بر مسلمانی شرف داشته باشد؛ این روش اظهارنظرها درست نیست.

عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این باره تصریح كرد: اینكه دیگران را خائن و وطن فروش بدانیم كار درستی نیست و از كجا معلوم كاری كه تندروها می كنند وطن فروشی و خیانت به كشور نباشد؟

وی گفت: ما اگر نتوانیم رفتار درستی در جامعه داشته باشیم و به توقعات منطقی و صحیح جوانان، روستایی ها، شهری ها و همه كسانی كه در این كشور زندگی می كنند پاسخ دهیم، كشور از دست خواهد رفت.

وزیر بهداشت دوران اصلاحات با اشاره به خواست كشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در ایران تصریح كرد: ما با تدبیر و اندیشه، باید به جای راه انداختن یك سیستم مصرفی در كشور در پی ایجاد بازارهای تولید با حضور این شركت ها در كشور خواهیم بود.

پزشكیان گفت: امروز كسانی كه تا دیروز می گفتند تحریم ها كاغذ پاره ای بیش نیست متاسفانه و به شكلی خنده دار نگران رفع نشدن تحریم ها هستند. با توجه به اینكه قطعنامه ها از نظر آنها كاغذ پاره است، نمی دانم چرا نگران بازگشت دوباره تحریم ها هستند؟

وی گفت: امروز كسانی این تحریم ها را شكستند كه قطعنامه های شورای امنیت را كاغذ پاره نمی دانستند؛ نه كسانی كه آن را كاغذ پاره ای می دانستند.

سیام**9103**1553