۶ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۵۹
کد خبر: 81698904
۰ نفر
وب سایت روباه شكار شد

اصفهان- ایرنا- وب سایتی كه با عنوان پرورش روباه در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی مشاهده می شد پس از اعتراض طرفداران محیط زیست فعالیت خود را متوقف كرد.

به گزارش ایرنا، این وب سایت كه با پسوند «ir» فعالیت می كرد مطالبی مبنی بر معرفی «اولین و بزرگترین مركز پرورش روباه در ایران» را منعكس كرده بود.

در این وب سایت ضمن معرفی مركز پرورش و بیان هدف خود مبنی بر بهره برداری از پوست و خز روباه در اصفهان باعث نگرانی علاقه مندان محیط زیست كشور شده بود.

در این زمینه معاون نظارت و پایش اداره كل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با ایرنا تصریح كرد: به هیچ عنوان چنین مجوزی از سوی این اداره كل صادر نشده است.

سعید یوسف پور با بیان اینكه هیچ گونه فعالیت عملی و واقعی در این زمینه انجام نشده است اظهاركرد: موضوع راه اندازی این وب سایت با عنوان «اولین و بزرگترین مركز پرورش روباه در ایران» از طریق مراجع قانونی و پلیس فتا درحال پیگیری است و به لحاظ اخلاقی و فنی هرگز چنین مجوزی از طرف اداره كل حفاظت محیط زیست استان اصفهان صادر نشده و نخواهد شد.

وب سایت مذكور كه گفته می شود بتازگی فعالیت خود را آغاز كرده امروز سه شنبه بعد از اعتراض دوست داران محیط زیست و اقدام های اداره كل حفاظت محیط زیست استان فعالیت خود را متوقف كرد .

در صفحه اصلی این سایت ضمن عذرخواهی آمده است، این وب سایت برای حمایت از حیوانات زینتی خزدار خصوصا روباه طراحی شده بود و تصاویر به نمایش گذاشته شده مبنی بر كشتار این جانوران مربوط به كشورهای خارجی بوده است .

پ/8114 / 1339/1772

سرخط اخبار جامعه