۵ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۲۱:۰۷
کد خبر: 81697585
۰ نفر
تيم سمنان از سد تيم البرز گذشت

مشهد-ايرنا- تيم بيسبال استان سمنان در نخستين ديدار از رقابتهاي دور رفت ليگ برتر بيسبال شمال كشور عصر دوشنبه در مشهد با نتيجه 9 بر شش از سد تيم البرز گذشت.

به گزارش خبرنگار ايرنا در اين رقابتها كه در زمين چمن بلوار نمايشگاه بين المللي مشهد برگزار شد، تيم بيسبال استان سمنان در يك بازي تماشايي با استفاده مناسب از فرصتهاي پيش آمده توانست تيم البرز را از پيش روي بردارد.

در دومين بازي تيم بيسبال خراسان رضوي به مصاف تيم گيلان رفت كه بعد از طي دو سوم مدت زمان مسابقه به دليل تاريكي هوا بازي ناتمام ماند.

ادامه بازي تيمهاي خراسان رضوي و گيلان به بعد از مسابقه دوم تيم خراسان رضوي كه روز سه شنبه با تيم البرز انجام مي شود، موكول شد.

روز سه شنبه و در ادامه رقابتهاي ليگ برتر بيسبال منطقه شمال كشور در مشهد تيمهاي گيلان با قم و استان خراسان رضوي با البرز به رقابت مي پردازند.

مسابقات ليگ برتر بيسبال منطقه شمال كشور با حضور 145 نفر از ورزشكاران استانهاي خراسان رضوي، گيلان، البرز، سمنان و قم چهارم لغايت نهم مردادماه جاري در مشهد در حال برگزاري است.

روز يكشنبه و در نخستين روز اين مسابقات تيمها به آماده سازي و تمرينات لازم پرداخته و از روز دوشنبه رقابت بين تيمهاي شركت كننده آغاز شد.

مسابقات دور برگشت اين دوره رقابتها چند ماه آينده در استان قم برگزار مي گردد.

رقابتهاي دور رفت و برگشت ليگ برتر بيسبال جنوب كشور هم در كرمان برگزار مي گردد.

نفرات برتر مسابقات بيسبال ليگ برتر مناطق شمال و جنوب كشور به مسابقات كشوري كه بهمن ماه جاري در بوشهر برگزار خواهد شد، راه مي يابند.

ورزش بيسبال مخصوص آقايان و سافت بال برگرفته از اين ورزش و مختص خانمها برگزار مي گردد.

بيسبال نوعي ورزش گروهي است كه با چوب و توپ توسط 9 بازيكن در يك زمين چمن بازي مي شود.

بيسبال از بازي هاي متعددي كه با چوب و توپ بازي مي شدند گرفته شده كه از جمله اين بازيها مي توان به ورزش قديمي راوندر كه در آمريكاي شمالي و ورزش انگليسي كريكت و ورزش بسيار قديمي رومانيائي اينا نام برد.

سافت بال هم نوعي ورزش گروهي است كه از بيسبال ريشه گرفته به همين جهت آن را هارد بال هم مي نامند.

هم اكنون ورزشهاي بيسبال و سافت بال يكي زيرمجموعه فدراسيون انجمنهاي ورزشي كشور است.

90 نفر در رشته ورزشي بيسبال و 60 ورزشكار هم در ورزش سافت بال در استان خراسان رضوي سازماندهي شده و فعالند.ك/2

2095/1211/ 3404