سازمان هواشناسی از رگبار و وزش باد شدید دربرخی از مناطق خبر داد

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی كشور اعلام كرد: براساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب روز دوشنبه (فردا) در نیمه جنوبی كرمان، شمال و شرق هرمزگان تشدید ناپایداری ها به شكل رشد ابرهای جوششی، رگبار و رعد و برق موقت و وزش باد شدید محلی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، در بعد از ظهر و اوایل شب روز یكشنبه نیز در نیمه جنوبی كرمان، شرق فارس و شمال هرمزگان نیز شاهد تشدید ناپایداری به شكل رشد ابرهای جوششی، رگبار و رعد و برق موقت و وزش باد شدید محلی خواهیم بود.

سازمان هواشناسی كشور توصیه كرده كه تمهیدات لازم برای كاهش خسارات احتمالی این پدیده از جمله احتیاط در تردد در حاشیه مسیلها و مسیرهای ‌كوهستانی مناطق یادشده بكار گرفته شود.

طی سه روز آینده برای ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی مناطق استان كرمان، هرمزگان و ارتفاعات زاگرس مركزی و جنوبی افزایش ابر، رگبار و رعد و برق موقتی و وزش باد محلی پیش بینی شد.

همچنین روز یكشنبه در برخی نواحی استان فارس و روزهای دوشنبه و سه شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار و رعد و برق موقتی و وزش باد محلی رخ خواهد داد و طی سه روز آینده وزش باد شدید در شرق كشور تداوم خواهد داشت و امروز نیز در شمال سیستان و بلوچستان، در منطقه زابل، با توفان گرد و خاك همراه خواهد بود.

براساس این گزارش روزهای دوشنبه و سه شنبه در برخی از مناطق جنوب غرب و غرب كشور وزش باد و پدیده گرد و غبار باعث كاهش كیفیت هوا و دید افقی خواهد بود و طی سه روز آینده دمای هوا در غالب مناطق كشور افزایش تدریجی خواهد داشت.

اقتصام(2)1108**1558