۴ مرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۲۵
کد خبر: 81695474
۰ نفر
ارائه تسهیلات به متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم

تهران-ایرنا-معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشكی تهران به متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم جهت همكاری با دانشگاه علوم پزشكی تهران تسهیلات ارائه می‌دهد.

به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشكی تهران؛ این معاونت به تازگی دفتر ارتباط با متخصصان و دانشمندان غیرمقیم را با مأموریت اصلی ایجاد پایگاه تخصصی همكاری با متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیر مقیم در مدیریت بورس ها و مأموریت‌های آموزشی راه‌اندازی كرده است.

این دفتر، بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیر مقیم در دانشگاه، ترغیب، تسهیل و ایجاد انگیزه برای بازگشت دانش‌آموختگان و محققان غیرمقیم به كشور، فراهم‌سازی شرایط مناسب جهت همكاری و توسعه فناوری‌های نوظهور و پیشرفته در دانشگاه و فراهم كردن شرایط انتقال مهارت‌ها، روش‌ها و قابلیت‌های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی غیرمقیم به دانشگاه را به عنوان اهداف خود تعریف كرده است.

برهمین اساس تسهیلات دوره‌های پسا دكتری و فرصت‌های مطالعاتی، همكاری با اساتید مدعو و معین، حمایت از انجام سخنرانی و برگزاری كارگاه‌های تخصصی و حمایت از فعالیت‌های فناورانه (شركت‌های دانش بنیان) به عنوان زمینه‌های همكاری از سوی این دفتر اعلام شده است.

اعضای هیأت‌علمی دانشگاه می‌توانند با مطالعه اهداف و تسهیلات زمینه‌های همكاری در جایگاه حقیقی یا حقوقی خود با تكمیل فرم‌های مربوطه، متقاضیان خود را معرفی كنند.

معاونت بین‌الملل با بررسی فرم‌های تكمیل شده نتیجه پذیرش متقاضیان را به واحد یا افراد معرفی كننده اعلام خواهد كرد.

علمی **1354**1440