۳۰ تیر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۲۳
کد خبر: 81690020
۰ نفر
عوامل رستاخیز به رییس جمهوری نامه نوشتند

تهران - ایرنا - تهیه كننده فیلم رستاخیز از ارسال متنی به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برای رسیدگی به وضعیت اكران این فیلم خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، فیلم رستاخیز به كارگردانی احمدرضا درویش روز چهارشنبه 24 تیرماه اولین اكران سراسری خود را پشت سر گذاشت، اما بعداز ظهر همان روز سازمان سینمایی با انتشار اطلاعیه ای از تعویق اكران فیلم برای جلب نظر مراجع خبر داد.

در پی این اقدام عوامل فیلم رستاخیز با ارسال نامه‌ای به رییس جمهوری خواستار رسیدگی وی شده‌اند.

در بخشی از این نامه آمده است: اقدام تاسف بار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در توقف اكران عمومی فیلم سینمایی رستاخیز، موجب حیرت و پرسش‌های فراوان درخصوص این اقدام مغایر با تدبیر و روندهای قانونی، حقوقی و شرعی گردیده و دامنه آن در افكار عمومی داخلی و خارجی در حال گسترده شدن است.

در ادامه این نامه آمده است: سازندگان فیلم رستاخیز ضمن رعایت خویشتن داری، با ارسال نامه‌ای به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، خواستار رسیدگی فوری ایشان به این موضوع شدند.

در بخش پایانی این نامه آمده است: یقینا مقام محترم ریاست جمهوری كه مسئولیت حفظ و صیانت از اجرای قانون اساسی (این میثاق گران سنگ انقلاب اسلامی) را برعهده دارند و تربیت یافته مكتب اهل بیت (ع) و ملبس به جامه مقدس فقاهت و شریعت محمدی (ص) هستند، نسبت به این تصمیم خسارت بار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیدگی عاجل خواهند كرد.

آرش آصفی، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، پوریا پورسرخ، بابك حمیدیان، بهادر زمانی، یاور احمدی فر، بهنام تشكر، انوشیروان ارجمند و … و هفت بازیگر از كشورهای عربی در فیلم رستاخیز ایفای نقش كرده اند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است؛ پس از مرگ معاویه، یزید به عنوانِ خلیفه مسلمین بر خلافت تكیه می زند و به والیِ مدینه نامه می نویسد كه از حسین(ع) بیعت بگیرد.

فراهنگ**9246**1601**