امام جمعه بجنورد: بايد خداقوت جانانه به تيم هسته اي كشور گفت

بجنورد - ايرنا - امام جمعه بجنورد گفت: بايد خداقوتي جانانه به اعضاي تيم مذاكره كننده هسته اي در برابر كشورهاي قدرتمند گفت زيرا كه اين تيم در مذاكرات 22 ماه به هيچ وجه زيربار زور نرفت.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام ابوالقاسم يعقوبي در خطبه هاي نماز جمعه شهر بجنورد افزود: زحمات و دقت عزيزان گروه مذاكره كننده كشورمان باعث شد تا اين مذاكرات كه 12 سال ادامه داشت در فاصله زماني كوتاه شتاب گرفته و به يك جمع بندي خوب منجر شود.

وي با اشاره به اينكه يك مرحله مهم از مذاكرات هسته اي را پشت سر گذاشته ايم، اظهار اميدواري كرد: كشورهاي طرف مذاكره عاقلانه پاي جمع بندي بمانند و دبه در نياورند.

خطيب نمازجمعه بجنورد همچنين خطاب به برخي از گروه ها، گفت: مساله هسته اي و مذاكره در سطح ملي و بين المللي مطرح است و اين موضوع را نبايد به جريان هاي سياسي تنزل داد.

وي افزود: خوشبختانه همه جريان هاي سياسي در كشور به موضوع مهم هسته اي، ملي نگاه مي كنند و تاكنون در صحنه هاي مختلف با سر دادن شعار انرژي هسته اي صلح آميز حق مسلم ماست از آن حمايت كردند.

وي همچنين به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع شماري از استادان، دانشجويان و مسوولان آموزش عالي كشور اشاره كرد و گفت: معظم له در اين ديدار اشاره داشتند كه با جمع بندي مذاكرات، برخورد استكبار با انقلاب تمام نشده و بايد بيش از گذشته مراقب بود زيرا در استكبار صفت درنده خويي وجود دارد.

حجت الاسلام يعقوبي همچنين به هشدار رهبر معظم انقلاب به مسوولان دانشگاه در نشست اخير اشاره كرد و گفت: معظم له خطاب به مسوولان دانشگاه گفته اند، دانشگاه محل برگزاري كنسرت نيست بلكه جاي توليد علم و معرفت افزايي است.

وي افزود: محيط هاي علمي را نبايد با بازي سرگرمي گناه آلوده و مخلوط كرد و بايد گذاشت تا نيروهاي متخصص براي نظام اسلامي تربيت شوند.

وي گفت: همچنين معظم له خواسته اند كه از انسان هاي ارزشي و متدين در بدنه دانشگاه و كرسي استادي استفاده و از به حاشيه راندن افراد باتجربه پرهيز شود.*شوراي نگهبان نبض نظام است

امام جمعه بجنورد با اشاره به 26 تير سالروز تاسيس شوراي نگهبان در سال 1359، گفت: اين شورا پشتوانه صيانت از قانون اساسي و جلوگيري از انحراف در قانونگذاري و مسووليت پذيري و در يك كلام، نبض نظام اسلامي محسوب مي شود.

وي افزود: اعضاي اين شورا سه وظيفه خطير تفسير قانون، بررسي مصوبات مجلس شوراي اسلامي و تطبيق آن با شرع و صلاحيت كانديداها را برعهده دارند كه با كمال دقت و قدرت به وظايف خود عمل مي كنند.

وي گفت: جايگاه شوراي نگهبان، جايگاهي رفيع است زيرا در راس آن معتمدين امين قرار دارند و مورد تاييد رهبر معظم انقلاب هم هستند و اميدواريم در مسووليت خطيري كه بر عهده دارند، در دو انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري در اسفندماه سال جاري همچون گذشته موفق باشند. ك/2

6204/ 6042/2007