اردوغان: توافق ایران و 1+5 تحولی مثبت و مهم است

استانبول - ایرنا - رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری تركیه روز جمعه گفت : توافق هسته ای ایران را تحولی مثبت ومهم ارزیابی می كنم.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری دوغان، اردوغان روز جمعه پس از اقامه نماز فطر دراستانبول درگفت و گو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: دیشب با رئیس جمهوری ایران تلفنی صحبت كردم علاوه بر تبریك عید فطر به یكدیگر، درباره مساله هسته ای نیز گفتگو كردیم.

اردوغان اضافه كرد: ایشان تاكید كردند حصول این توافق تحولی مهم برای كل بشریت است. براساس این توافقنامه تحریم ها علیه ایران گام به گام برداشته خواهد شد، شما می دانید كه مبالغ هنگفتی ازپول های ایران درآمریكا بلوكه شده است وقرار است این پول ها به ایران بازگردانده شود. این پول ها می تواند منبع مالی بسیار مهمی برای ایران باشد و می تواند به رشد اقتصادی این كشور كمك كند.

رئیس جمهور تركیه اضافه كرد : رییس جمهوری ایران گفت ازاین بابت بسیار خشنودند و ما براین باوریم این توافقنامه برای صلح وثبات منطقه بسیار مهم است.

اردوغان گفت : این توافقنامه می تواند به پیشرفت هرچه بیشتر روابط دو جانبه میان ایران وتركیه كمك كند وازاین بابت من به ایران تبریك می گویم.

خاورم ** 2010/1859

سرخط اخبار جهان