۲۶ تیر ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۲۰
کد خبر: 81686493
۰ نفر
سرمایه گذاران كویتی منتظر ورود به بازار ایران

كویت - ایرنا - بسیاری از شركت های سرمایه گذاری و صاحبان صنایع در كویت برای فعالیت در ایران و مشاركت در اجرای پروژه های كلان اعلام آمادگی كردند.

به گزارش ایرنا، كارشناسان اقتصادی بر این باورند كه با توجه به موقعیت های كم نظیر سرمایه گذاری در ایران و حجم ناچیز مبادلات تجاری دو كشور كه حدود 400 میلیون دلار تخمین زده می شود، سرمایه گذاران كویتی در صددند از مزیت های بازار ایران بهره بگیرند.

مدیران اجرایی چند شركت بزرگ صنعتی در مصاحبه با روزنامه پرشمار الرای كویت اظهار كردند كه لغو تحریم ها در چارچوب اجرای توافق وینف فرصت بزرگی برای شركت های كویتی فراهم می سازد تا با حضور در بازار ایران و استفاده از مزایای موجود، حجم مبادلات تجاری و اقتصادی دو كشور را افزایش دهند.

تجار و صاحبان سرمایه در كویت تاكید كردند: این توافقنامه تاثیر مثبت و قابل توجهی در بهبود فضای اقتصادی و افزایش حجم مبادلات ایران با كشور های منطقه خواهد داشت.

دست اندركان بازار اقتصادی و صنعتی كویت همچنین ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی دو كشور همسایه و مسلمان، تصریح كردند با توجه به وجود راه های متعدد انتقال كالا از جمله دریایی و زمینی، انتظار می رود مبادلات تجاری دو كشور در آینده ای نزدیك افزایش یابد و كویت نیز همچون امارات و عمان روابط تجاری و اقتصادی گسترده ای با ایران داشته باشد.

خاورم*320**1516