۲۴ تیر ۱۳۹۴،‏ ۲۲:۵۱
کد خبر: 81685222
۰ نفر
تشویق پی در پی تیم هسته ای در ضیافت روحانی

تهران - ایرنا - ورزشكاران، مربیان و مدیران ورزشی شركت كننده در ضیافت افطاری چهارشنبه شب با رییس جمهوری، چندین بار و پی در پی تیم مذاكره كننده هسته ای را با ایستادن و دست زدن مورد تشویق قرار دادند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این دیدار كه در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، اولین دیدار عمومی رییس جمهوری اسلامی ایران بعد از توافق هسته ای تلقی می شد كه دیروز ( سه شنبه ) در وین اتریش بین جمهوری اسلامی ایران و1 كشورهای گروه +5 بدست آمد.

در دیدار امشب كه با حضور گسترده جامعه ورزش مواجه شده بود، زمانی كه گوینده سالن به موفقیت های تیم مذاكره كننده هسته ای اشاره كرد و از حاضران خواست آنان را تشویق كنند، جامعه ورزش سر پا ایستاد و برای لحظات زیادی با دست زدن به تشویق تیم مذاكره كننده پرداختند.

این تشویق ها فقط به ابتدای مراسم محدود نشد و حاضران درطول مراسم وزمانی كه سخنرانان و رییس جمهوری در باره موفقیت های تیم مذاكره كننده هسته ای صحبت می كردند با تشویق حاضران مواجه شدند.

این دیداردرشرایطی انجام شد كه تعداد زیادی ازچهره های ورزشی ازجمله علی دایی، سعید معروف،شهرام محمودی، پرویز مظلومی، بهداد سلیمی، صمد نیكخواه بهرامی، محمد مایلی كهن و تعدادی از قهرمان جانباز و معلول و ورزش زنان در آن حضور داشتند.

قبل از این مراسم ، چند تن از ورزشكاران ورزش های باستانی و پهلوانی به اجرای برنامه پرداخته و بخشی از آیین های این ورزش ایرانی را به نمایش گذاشتند.

اولین سخنران جامعه ورزش در این مراسم سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تكواندو بود كه با تبریك ایستادگی و پایمردی تیم هسته ای و تشكر ازحمایت های دولت و رییس جمهوری از ورزش گفت: دولت برغم مشكلات مالی حمایت خوبی از ورزش انجام می دهد.

وی افزود:امسال برای جامعه ورزش سال المپیك است و با توجه به رقابت سنگین برای كسب سهمیه المپیك لازم است تا حمایت بیشتری از ورزش شود.

رییس فدراسیون اسكیت دیگر سخنران این مراسم بود كه طی سخنانی با تبریك توافق هسته ای خواستار آن شد كه حق ورزش در برنامه توسعه ششم ادا شود و ماده 118 قانون چهارم توسعه در برنامه ششم توسعه نیز ابقا شود.

محمدیان همچنین اصلاح اولویت بندی كالاهای وارداتی در حوزه ورزش را مورد اشاره قرار داد و گفت دولت برای واردات كالاهای ورزشی و تولیدات داخلی امتیازاتی در نظر بگیرد.

رییس فدراسیون اسكیت همچنین خواستارآن شد كه شاخصی با عنوان فعالیت ها و اقدامات ورزشی در كنار دیگر شاخص های عملكرد دستگاهها و سازمان ها دیده شود تا این نهادها و سازمان ها به موضوع ورزش بیشتر بپردازند.

درادامه این مراسم وزیر ورزش و جوانان سخنان كوتاهی انجام داد و سپس دكتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به ایراد سخن در میان تشویق حاضران پرداخت.

ورزشی**1590