بيش از 12 هزار نوآموز در گيلان تحت پوشش طرح سنجش سلامت قرار گرفتند

رشت - ايرنا - رييس اداره آموزش و پرورش استثنايي گيلان گفت: بيش از 12هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در استان تحت پوشش طرح سنجش سلامت قرار گرفتند.

سليمان كابيني مقدم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: اين تعداد از ابتداي طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از تاريخ 25 خرداد تا 15 تيرماه تحت پوشش قرار گرفتند.

وي اظهار داشت: اين تعداد نوآموز در پايگاه هاي طرح سنجش سلامت، به لحاظ بينايي، شنوايي، آمادگي تحصيلي ، بهداشت، معاينات پزشكي و دندانپزشكي ارزيابي شدند.

رييس اداره آموزش و پرورش استثنايي گيلان خاطرنشان كرد: در اجراي طرح سنجش سلامت، نوآموزان مورد ارزيابي سلامت و آمادگي تحصيلي قرار مي گيرند و توصيه هاي لازم به والدين ارايه مي شود.

وي با بيان اين كه 27 پايگاه در گيلان براي اجراي طرح سنجش سلامت نوآموزان در نظر گرفته شده، تصريح كرد: كمك به بهبود كيفي آموزش و كنترل بعضي از عوامل موثر بر افت تحصيلي، تشخيص و شناسايي به موقع نارسايي هاي جسمي، ارزيابي وضعيت ذهني كودكان بدو ورود به دبستان و بررسي ميزان شيوع اختلالات جسماني و رواني از اهداف اجراي اين طرح است.

وي از اجراي طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان امسال براي اولين بار به صورت الكترونيكي خبر داد و افزود: صرفه جويي در وقت و هزينه هاي جاري سنجش، كمتر شدن مراجعات به پايگاه هاي سنجش ، تبادل سريع اطلاعات و نظارت بهتر و بيشتر بر فعاليت ها از فوايد اجراي الكترونيكي طرح سنجش سلامت جسماني و آمادگي تحصيلي نوآموزان است.

سال گذشته 31 هزار و 58 نوآموز بدو ورود به دبستان در استان گيلان در 30پايگاه تحت پوشش طرح سنجش قرار گرفتند.

در سال تحصيلي گذشته، بيش از دو هزار و 500 دانش آموز در مدارس استثنايي گيلان و بيش از 376 هزار دانش آموز نيز در واحدهاي آموزشي عادي تحصيل كردند.ك/3

7286/6158

سرخط اخبار استان‌ها