مشاركت بیش از 14 میلیون نفر رشته دانش آموز در مسابقات فرهنگی هنری

تهران - ایرنا - مدیركل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: 14 میلیون و 411 هزار و 28 نفر رشته در مسابقات فرهنگی و هنری و در مرحله آموزشگاهی رقابت كردند كه نشان می‌دهد هر دانش‌آموز حداقل در یك رشته شركت كرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، مهدی علی‌اكبرزاده روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی از اول مهر شروع شده و تا شهریور سال بعد ادامه می‌یابد كه مرحله نهایی این مسابقات مرداد و شهریور برگزار می‌شود.

وی به تفكیك تعداد دانش آموزان شركت كننده در هر رشته اشاره كرد و افزود: در رشته هنرهای نمایشی شامل نمایش و فیلم‌های كوتاه یك میلیون و 271 هزار و 102 نفر، در بخش نمایش یك میلیون و 158 هزار و 19 نفر و در فیلم كوتاه 113 هزار و 83 نفر حضور داشتند.

مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار كرد: در بخش هنرهای آوایی شامل همنوازی، تك‌خوانی، تك‌نوازی، سرود، گروه كر فرهنگیان و سرود همگانی نیز پنج میلیون و 283 هزار و 552 نفر، در بخش هنرهای دستی و تجسمی شامل رشته‌های گرافیك، خوشنویسی و صنایع دستی چهار میلیون و 973 هزار و 437 نفر شركت كردند.

علی اكبر زاده یادآورشد: همچنین در بخش فضای مجازی، وبلاگ‌نویسی، نشریه الكترونیكی و بازی‌های رایانه‌ای 240 هزار و 678 نفر و در رشته ادبی و پژوهشی شامل شعر، داستان، مقاله پژوهشی، مشاعره و كتابخوانی یك میلیون و 332 هزار و 101 نفر با یكدیگر به رقابت پرداختند.

وی اظهار داشت: مسابقات هنری با حضور 1400 نفر از دانش آموزان دختر و پسر از 21 مرداد در اردوگاه كشوری شهید رجایی نیشابور آغاز می‌شود.

مدیركل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مسابقات فرهنگی نیز از اول شهریور با حضور 500 دانش آموز دختر و پسر به مدت 10 روز در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار می شود.

علی اكبر زاده پایان سی و سومین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان را شهریورماه امسال اعلام كرد و گفت: در حاشیه برگزاری این مسابقات، كارگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری و آموزشی با شركت استادان برجسته كشور برگزار خواهد شد.* آغاز اردوهای دانش‌آموزی از اول مرداد

مدیر كل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینكه اردوی دانش‌آموزان مناطق مرزی بعد از ماه مبارك رمضان در اردوگاه شهید رجایی نیشابور برگزار می شود، گفت: سال گذشته این اردو صرفا برای دانش‌آموزان پسر برگزار شد اما امسال این اردو برای 700 دانش‌آموز پسر از چهارم مرداد و برای 700 دانش‌آموز دختر از 11 مرداد آغاز می شود.

علی‌اكبرزاده همچنین با بیان اینكه در شش ماهه اول سال تحصیلی 94 - 93، 621 هزار دانش آموز به مناطق عملیاتی جنوب، جنوب غرب و شمال‌غرب اعزام شدند، افزود: بعد از ماه مبارك رمضان نیز اردوی مناطق عملیاتی شمال غرب آغاز می‌شود و تا سقف 200 هزار نفر در این اردوها حضور خواهند داشت.* هشت هزار دانش آموز به اردوی زیارت‌اولی‌ها می روند

مدیركل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: ‌مجوز لازم برای برگزاری اردوی زیارت اولی ها در استان خراسان رضوی صادر شده و تلاش بر این است با مشاركت بخش خصوصی تعداد دانش‌آموزان زیارت اولی‌ در طول تابستان به هشت هزار نفر برسد.

علی اكبر زاده با اشاره به اینكه اردوی زیارت اولی‌ها در طول تابستان برگزار می شود، اظهار داشت: همزمان با دهه كرامت (24 مرداد تا سوم شهریور) سه هزار و 200 دانش آموز دختر كه تاكنون امكان زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) را نداشته‌اند به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام می شوند.

وی برپایی اردوی شوراهای برتر دانش‌آموزی را از دیگر برنامه های این اداره كل در تابستان امسال برشمرد و اضافه كرد: ‌این اردو از ششم شهریور برای 600 دانش‌آموز پسر و از 11 شهریور برای دانش‌آموزان دختر در اردوگاه شهید میرزا كوچك خان رامسر برگزار می‌شود.

مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش زمان برگزاری اردوی تشكل‌های دانش‌آموزی را تابستان امسال ذكر كرد و گفت: تشكل‌های دانش‌آموزی شامل جمعیت جوانان هلال احمر، بسیج دانش‌آموزی، سازمان دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان هستند كه قرار است 1300 نفر از دانش‌آموزان این تشكل ها در اردو حضور یابند.

علی اكبرزاده خاطرنشان كرد: همچنین دوره آموزشی ویژه مدرسان تربیت سیاسی در مدارس برای حضور در كرسی‌های آزاداندیشی و آموزش به سایر معلمان از 15 مرداد ماه سال جاری در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود.

فراهنگ ** 1883**1601**