رشد نخبگي در جامعه ايثارگري بالاتر از سطح جامعه است

تهران - ايرنا - رييس مركز دانش ‌پژوهان و تشكل‌هاي شاهد و ايثارگر گفت: رشد نخبگي در جامعه ايثارگري 6.7 درصد بالاتر از سطح جامعه است كه افتخار بزرگي براي نظام اسلامي محسوب مي‌شود.

به گزارش ايرنا از بنياد شهيد، علي عباس كمري شب گذشته(شنبه)در مراسم افطاري با حضور شماري از نخبگان ايثار و شاهد افزود: در روزهايي كه كشور به ايثار و ازخودگذشتگي نياز داشت، شهدا و ايثارگران پيش‌قدم شدند و كشور را از دست دشمنان نجات دادند و آسايش امروز ما نتيجه فداكاري‌هاي آن روزهاست.
وي ادامه داد: اين محفل بهانه‌اي شد تا در اسرع وقت سخنان مقام معظم رهبري را در جمع خانواده‌هاي شهداي هفتم تير بازخواني كنيم و در راستاي سخنان ايشان بگوييم ما فرزندان شهدا و ايثارگران آماده‌ايم با قدرت علم و دانش خود، ايران را در تمام عرصه‌ها به موفقيت برسانيم.
كمري تشكيل مركز دانش‌پژوهان را در راستاي رسالت بنياد شهيد و امور ايثارگران و در جهت تحقق فرمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب براي ارتقاي فكر و انديشه جامعه ايثارگر عنوان كرد.
وي افزود: از مهمترين اهداف اين مركز مي‌توان به ارتقاي معرفت ديني، پرورش استعدادهاي الهي، ارتقاي سطح علمي، پژوهشي، فرهنگي و منزلت اجتماعي نخبگان و سرآمدان و كاربردي كردن توانمندي‌هاي علمي اين عزيزان و همچنين تجاري‌سازي ايده‌ها و دانش عزيزان شاهد و ايثارگر با رويكرد اقتصاد مقاومتي اشاره كرد.
رييس مركز دانش‌پژوهان و تشكل‌هاي شاهد و ايثارگر به بخشي از دستاوردهاي اين مركز اشاره كرد و گفت: در مدت فعاليت اين مركز با حمايت از 7500 نفر از سرآمدان و استعدادهاي برتر شاهد و ايثارگر در جهت اهداف خود حركت كرده است.
به گفته وي،‌ از 54 تشكل غيردولتي و حزب سياسي، فرهنگي و اجتماعي در مركز و 130 تشكل در شهرستان‌ها حمايت شده كه تقريبا بيش از نيمي از جامعه ايثارگري را با جمعيتي نزديك به يك و نيم ميليون نفر در برمي‌گيرد.
كمري يادآور شد: در راستاي رهنمودهاي مقام معظم رهبري مبني بر ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، اتاق فكري در بنياد شهيد و در سطح كشور با كارگروه‌هاي مختلف تشكيل شده همچنين قصد داريم طرح «شهاب شاهد» را كه عنوان مخفف شناسايي و هدايت استعدادهاي برتر شاهد است را در سال 94 اجرايي كنيم.
وي گفت:‌ ايجاد بورسيه هاي علمي براي اعضا و حمايت‌هاي علمي در جهت استفاده از فرصت‌هاي مطالعاتي از ديگر اقدامات اين مركز است كه در آينده نيز پيگيري خواهند شد.
كمري با بيان اينكه اعضاي مركز دانش‌پژوهان جزو برترين افراد در رده‌هاي مختلف در كشور هستند، افزود: رشد نخبگي در جامعه ايثارگر 6.7 درصد بالاتر از سطح جامعه است كه افتخار بزرگي براي نظام اسلامي محسوب مي‌شود.
بر اساس اين گزارش، در مراسم افطاري مركز دانش‌پژوهان و تشكل‌هاي شاهد و ايثارگر حجت‌الاسلام ‌و المسلمين محسن قمي معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري، حجت‌الاسلام سيدحسن مؤذني معاون فرهنگي و امور اجتماعي بنياد شهيد، حميد علي صميمي مديركل بنياد شهيد تهران بزرگ و تعدادي از اعضاي شوراي مركزي تشكل‌هاي شاهد و ايثارگر حضور داشتند.
اجتمام ** 1880 ** 1071

سرخط اخبار جامعه