۱۳ تیر ۱۳۹۴،‏ ۶:۲۲
کد خبر: 81669542
۰ نفر
كيهان: بزك توافق بد با تحريف خطوط قرمز هسته‌اي

تهران - ايرنا - روزنامه كيهان در شماره امروز (شنبه) تيتر نخست خود را به خبري با عنوان «گزارش كيهان از تازه ترين ترفند آمريكا/بزك توافق بد با تحريف خطوط قرمز هسته‌اي» اختصاص داد.

به گزارش ايرنا، اين روزنامه در بخشي از اين مطلب آورده است: با توجه به پافشاري ايران بر خطوط قرمز هسته‌اي در مذاكره با 1+5، آمريكا در پي آن است تا با تغيير ادبيات متن توافق نهايي، اهداف خود را در زير پاگذاشتن خطوط قرمز جمهوري اسلامي ايران عملياتي كند.

مذاكرات هسته اي ايران و 1+5 در وين در حال برگزاري است. بنابر شواهد موجود اين احتمال جدي است كه متن توافق براي بررسي به پايتخت ها ارسال شود.

خبرهاي منتشر شده از سوي رسانه هاي غربي بر اين مساله تاكيد دارد كه حداقل در دو موضوع بازرسي و تحريم، اين توافق با منافع ملي و خطوط قرمز ايران مغايرت جدي دارد.

كيهان تصوير نخست خود را با خبر «رهبر انقلاب در ديدار با شعرا و اهالي فرهنگ: شعر شرافتمندانه بي‌طرف نيست طرفدار حق است»‌ منتشر كرد.

در توضيح اين خبر آمده است:‌ رهبر معظم انقلاب در ديدار شاعران و اهالي فرهنگ و ادب با تاكيد بر اينكه شعر شرافتمندانه در دعواي حق و باطل بي‌طرف نيست، اظهار داشتند: اگر شاعر و هنرمند نسبت به جنگ حق و باطل بي‌طرف باشد، در عمل استعداد و نعمت خدادادي خود را ضايع كرده و چنانچه در خدمت جبهه باطل قرار بگيرد، كار او خيانت و جنايت است.

در بخشي از يادداشت روز كيهان به قلم سيدمحمد سعيد مدني با تيتر «حاكميت قانون: آمده است:‌ رهبر معظم انقلاب در ديدار رئيس و مسئولان قوه قضائيه تأكيد فرمودند: «قانون، راه پيشرفت كشور را هموار مي‌كند و چنانچه برخي قوانين ايراد و با يكديگر تعارض دارند، بايد آنها را اصلاح كرد. اما بنده به هيچ عنوان قانون‌گريزي را قبول ندارم». مبنا و معناي اين سخنان خيلي روشن است. نياز به برگزاري همايش و نمايش و ... براي روشن كردن ابعاد مختلف قضيه! وجود ندارد؛ واكنش منطقي، اسلامي و انقلابي و ولايتي به اين سخنان فقط «عمل» به اين رهنمود ايشان است. عمل «همه» در هر كجا و هر شرايط. تمام...!

«ذوق‌زدگي زنجيره‌اي براي 19 ماه بدعهدي آمريكا!، آتش داعش دامن آتش‌افروزان را مي‌گيرد، گزارش روزنامه دولت از ايجاد انحصار در واردات خودرو و بيانات رهبر ايران درباره دورويي آمريكا صددرصد درست است» در بخش اخبار ويژه اين روزنامه برجسته شده است.

همچنين خبر «نمازجمعه مشترك شيعه و سني با حضور امير كويت برگزار شد» از ديگر عناوين مهم خبري اين روزنامه است.

شبد **‌1095 ** 2023