وزير توسعه تركيه خواستار آشنايي بيشترمردم تركيه و ايران با يكديگر شد

آنكارا- ايرنا- وزير توسعه تركيه و رييس كميسيون مشترك اقتصادي ايران و تركيه، بر لزوم آشنايي بيشتر مردم تركيه و ايران از يكديگر تاكيد كرد.

به گزارش امروز (جمعه) ايرنا از آنكارا، 'جودت ييلماز' در مراسم افتتاح خانه ايران در منطقه 'كچي اورن' استانبول در چارچوب جشنواره بين المللي رمضان اين مطلب را عنوان كرد.

وي ماه رمضان را ارزش مشترك جهان اسلام خواند و با ابراز اميدواري به اينكه ماه رمضان موجب تقويت علايق بين مسلمانان شود، گفت: ايران داراي پيشينه فرهنگي و تاريخي عميق و ريشه داري است و مردم دو كشور بايد بيش از پيش يكديگر را بشناسند.

عليرضا بيگدلي سفير جمهوري اسلامي ايران در آنكارا نيز طي سخناني با تشكر از شهرداري منطقه كچي اورن گفت: ايران تاكنون شش بار در اين جشنواره شركت كرده است.

وي با ابراز اميدواري به اينكه دوستي ايران و تركيه نمونه اي براي كشورهاي مسلمان باشد از مردم تركيه كه خواستار شناسايي بيشتر ايران هستند براي سفر به ايران دعوت كرد و گفت: در اين جشنواره نمونه هاي كوچكي از فرهنگ و هنر ايران معرفي شده است.

در مراسم افتتاخ خانه ايران در منطقه كچي اورن آنكارا؛ علاوه بر اجراي برنامه تواشيح، نمونه هايي از ورزش زورخانه كشورمان نيز به نمايش درآمد.

به گفته مصطفي آك شهردار منطقه كچي اورن در جريان جشنواره بين المللي رمضان كه ششمين دوره آن در سالجاري برگزار مي شود 18، كشور اسلامي شركت كرده اند و در جريان اين جشنواره فرهنگ و تمدن اين كشورها معرفي مي شود.

خاورم**2012**1485** 3404