اسراییل نسبت به هدف قرار دادن کشتی هایش در دریای مدیترانه هشدار داد ...................................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/06/86 خارجی.سیاسی.اسراییل.مدیترانه.کشتی.
منابع امنیتی رژیم صهیونیستی از امکان هدف قرار دادن کشتی های تفریحی این رژیم در دریای مدیترانیه از سوی گروههای مقاومت لبنانی یا فلسطینی سخن گفتند.
به گزارش روز سه شنبه پایگاه اینترنتی القدس العربی، منابع امنیتی اسرییل هشدار دادند، احتمال حمله به کشتی های تفریحی اسراییلی در دریای مدیترانه از سوی گروههای فلسطینی و یا لبنانی وجود دارد.
آنان دلیل این حملات را واکنش نسبت به حمله هوایی اسراییل به خاک سوریه در آغاز ماه جاری ذکر کردند.
منابع اسراییلی اظهار می گویند واکنش سوریه به حمله هوایی اسراییل از طریق گروههایی که رژیم صهیونیستی آنان را تروریستی می خواند، صورت می گیرد.
بنابراین گزارش، منابع اسراییلی به نقل از یک مقام امنیتی اسراییل اعلام کردند، هشدارهای امنیتی نسبت به احتمال هدف قرار دادن کشتی های تفریحی اسراییلی ها در دریای مدیترانه داده شده است.
این منبع می افزاید پس از آنکه اسراییل به فضای سوریه تجاوز کرد، نگرانی از اقدام گروههای مقاومت برای اجرای عملیات افزایش یافت.
این مقام امنیتی اسراییلی احتمال این عملیات را با بر برخورد عمدی یک کشتی حامل مواد انفجاری به یکی از کشتی های تفریحی ذکر کرد و تاکید نمود که در روزهای اخیر تدابیر امنیتی در اطراف کشتی های تفریحی اسراییلی شدت یافته است.
در همین حال منابع امنیتی اسراییل هشدار دادند احتمالا "حماس" قصد دارد عملیات بزرگی علیه منافع اسراییل برای به تعطیل کشاندن کنگره صلحی که "جرج بوش" رییس جمهوری آمریکا خواستار برگزاری آن در پاییز آینده شده، انجام دهد.
روزنامه "واشنگتن پست" به نقل از یک کارشناس آمریکایی در امور خاور میانه که خواست نامش فاش نشود، نوشت: هدف از این عملیات در شمال سوریه تاسیساتی در شمال سوریه بوده که دولت سوریه رسما اعلام کرده این مکان مرکز بررسیهای کشاورزی در کنار رودخانه فرات در نزدیکی مرز با ترکیه است.
صویر/1408/1506 شماره 151 ساعت 16:00 تمام

سرخط اخبار جهان