رييس فدراسيون: ايران رقيب اصلي قدرتمندترين كشور جهان در ووشو است

قزوين- ايرنا- رييس فدراسيون ووشو گفت: جايگاه اين رشته در كشور به سطحي رسيده است كه امروز رقيب اصلي چين به عنوان قدرت اصلي ووشو دنيا هستيم.

مهدي علي نژاد دوشنبه شب در مجمع انتخابات رياست هيأت ووشو استان قزوين افزود: چين به عنوان قدرت برتر ووشو جهان در اين رشته داراي 80 ميليون ورزشكار حرفه اي است؛ با اين حال رقيب اصلي اين كشور در مسابقات جهاني و آسيايي محسوب مي شويم و اين موضوع را بايد براي ورزش ايران يك افتخار بدانيم.
وي با اشاره به قهرماني تيم ملي ووشو جوانان در مسابقات جهاني آنتاليا در سال 92، گفت: كسب اين عنوان و پشت سرگذاشتن چين كار بزرگي بود كه بايد براي تكرار آن تلاش كنيم.
اين مسؤول ورزشي با بيان اينكه ووشو ايران در سه دوره متوالي در طول سالهاي 2009، 2011 و 2013 نايب قهرمان جهان شده است، افزود: اين عناوين گوياي جايگاه والاي كشورمان در ووشو دنياست.
رييس فدراسيون ووشو جايگاه اين رشته ورزشي در دنيا را رو به رشد دانست و گفت: ووشو امروز در دنيا به ورزشي معتبر تبديل شده است؛ به طوري كه 150 كشور عضو فدراسيون جهاني اين رشته هستند و در آخرين دوره از مسابقات جهاني نيز تيم هايي از 80 كشور جهان حضور داشتند.
وي، رشد ووشو در كشور را متعادل و پايدار دانست و افزود: به عنوان نمونه در رقابت هاي قهرماني كشور شاهد تقسيم نشان ها و عناوين بوديم؛ به طوري كه 31 استان موفق به كسب مدال شدند.
علي نژاد در ادامه از قزوين به عنوان يكي از استان هاي فعال در ووشو كشور نام برد و گفت: اين استان در معادلات اين رشته سهم مناسبي دارد.
در پايان اين نشست، علي تنباكوساز با كسب 14 رأي براي يك دوره چهارساله ديگر رييس هيأت ووشو استان قزوين باقي ماند.
3013**6128**1504