درخشان: از دست دادن گابریل و سیدجلال اشتباه بزرگی است

تهران - ایرنا - سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینكه از دست دادن گابریل و سید جلال حسینی اشتباه بزرگی است، گفت: برخی بازیكنان مدعی كه خواهان دریافت مبالغ میلیاردی هستند، حتی 200 میلیون تومان هم نمی ارزند.

حمید درخشان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، گفت: واقعا نمی دانم در خصوص شرایط امروز پرسپولیس چه باید بگویم، متاسفانه مدیران باشگاه باید در مرحله اول به فكر حل مشكلات گذشته باشند تا بتوانند سراغ جذب بازیكن بروند.
وی ادامه داد: تعدادی از این بازیكنان باید از پرسپولیس كنار گذاشته شوند و باید پول فصل گذشته بازیكنان نیز پرداخت شود.
سرمربی فصل گذشته پرسپولیس در مورد اینكه اگر هدایت این تیم را عهده دار بود چند درصد از بازیكنان را حفظ می كرد، گفت: اگر من سرمربی بودم نهایتا 50 درصد از بازیكنان را حفظ می كردم.
وی در رابطه با اینكه برانكو خواهان صادر شدن رضایتنامه گابریل بوده، تصریح كرد: واقعا از دست دادن این بازیكن اشتباه بزرگی بود و هیچ توجیهی نمی توان برای این تصمیم پیدا كرد. این رفتار كاملا سلیقه ای بود و به اعتقاد من گابریل از نظر اخلاقی و فنی بازیكن بسیار خوب و تاثیر گذاری بود.
درخشان اظهار كرد: متاسفانه شنیدم سرمربی تیم به حضور سید جلال حسینی نیز چندان علاقه ندارد. او بازیكن بسیار با كیفیتی است و واقعا حیف است چنین بازیكنانی را از دست بدهیم.
وی در خصوص اینكه آیا پرسپولیس می تواند در فصل جدید مدعی قهرمانی باشد، گفت: این مساله كاملا به بازیكنانی كه جذب می شوند، ارتباط دارد. اگر تیم خوب بسته نشود قطعا پرسپولیس هم مدعی نخواهد بود.
سرمربی سابق پرسپولیس، گفت: متاسفانه رقم قرارداد بازیكنان هم به شكل غیر اصولی بالا رفته و بازیكنی كه شاید 200 میلیون هم ارزش نداشته باشد، خواهان دریافت یك میلیارد تومان است.
وی تاكید كرد: مدیریت باشگاه باید بازیكنان ارزشمندی را جذب كند و به اعتقاد من رفتار طاهری در مقابل بازیكنانی كه مبالغ میلیاردی می خواهند، كاملا صحیح است. سال گذشته بازیكنی در تیم بود كه 900 میلیون از پرسپولیس پول گرفت، اما هیچ تاثیری برای تیم نداشت.
درخشان خاطرنشان كرد: باید سیستم جذب بازیكن در تمامی تیم ها اصلاح شود زیرا این رفتار كه برخی مدیران مقابل بازیكنان بی ارزش می ایستند و برخی دیگر از مدیران به جای همراهی با گروه اول پول های مد نظر بازیكنان را می پردازند، تصمیم بسیار اشتباهی است. قرار نیست در فوتبال ایران همه بازیكنان میلیاردی باشند زیرا در هر جای دنیا فقط چند باریكن رقم بالا دریافت می كنند.
وی در خصوص دفاعی بودن برانكو، گفت: تیم من بسیار هجومی بازی می كرد و اگر یك بازیكن گلزن در اختیار داشتیم و یك مقدار هم خوششانس بودیم می توانستیم پرسپولیس مد نظر هواداران را بسازیم. مطمئن باشید هواداران از برانكو هم فوتبال زیبا می خواهند و شاید تنها تا 3 بازی سیستم دفاعی را تحمل كنند.
درخشان در پایان اعلام كرد لیگ امسال نسبت به قبل پیشرفت زیادی نخواهد داشت و بازهم با همان كیفیت لیگ برتر می شود.
ورزشی **9118**1379

سرخط اخبار ورزش