وجه اشتراك داعش و منافقین انحرافی بودن تفكر آنهاست

تهران- ایرنا- نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران وجه اشتراك گروهك تروریستی منافقین و داعش را انحرافی بودن تفكر آن ها دانست و گفت: ارتباط با اجنبی،خشونت و قساوت بیش از حد نیز ویژگی مشترك این دو گروهك تروریستی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ماجد غماص معروف به ابوعارف در میزگردی با عنوان «از منافقین تا داعش» كه در موسسه مطبوعاتی ایران برگزار شد، وجوه تشابه دو گروه تروریستی مجاهدین و داعش را بسیار دانست.

وی افزود:وجه اشتراك این دو جریان تروریستی، انحرافی بودن تفكر آن هاست به طوری كه منافقین از سازمان معارض ضد شاه و داعش هم از القاعده منشعب شد.

ابوعارف ادامه داد:باید توجه كرد كه اقدامات داعش حتی مورد اعتراض القاعده است و خشونت بیش از حد، وجه تمایز داعش با القاعده محسوب می شود.

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران ادامه داد: وجه تشابه دیگر این دو گروه ارتباط با اجنبی است. دیدیم كه مجاهدین خلق بعد از شروع مبارزه علیه جمهوری اسلامی به عراق مهاجرت كرده و همكاری تنگاتنگی با رژیم صدام داشتند.

ابوعارف داعش را جریان اجاره ای توصیف كرد كه آماده هر گونه توافق با هر دولتی هستند، به طوری كه برخی كشورها هم از آن برای مقاصد شوم خود استفاده كردند.

وی با بیان این كه از 10 نفر از شورای رهبری داعش 6 نفر از اعضای حزب بعث هستند، گفت: تاریخ حزب بعث شاهد بیشترین خیانت و ارتباط با اجنبی بوده است و طرز فكر آن ها به طوری است كه آماده اند با هر كسی كه پول بدهند، همكاری كنند.

نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران، قساوت بیش از حد داعش تحت عنوان اجرای احكام اسلام از قبیل اسارت زنان، قتل كودكان، آتش زدن و غرق كردن قربانیان برای ایجاد رعب و وحشت را از ویژگی های جریان تروریستی تكفیری داعش برشمرد.

وی یادآور شد: هدف از این اقدامات، ایجاد آشوب و اضطراب بین خانواده ها برای اجبار آن ها به مهاجرت از این مناطق و تحمیل مشكلات ناشی از آن بر دولت است.

ابوعارف همچنین درباره همكاری گروهك تروریستی منافقین و داعش نیز گفت: بعد از سقوط رژیم صدام و حفظ پایگاه اشرف، یكی از اهداف آمریكایی ها این بود كه جریانی ایجاد كنند كه در نزدیكی مرزهای ایران اهداف شوم آن ها را دنبال كنند.

به گفته وی منافقین در این پایگاه، تحریكات شبهه ناكی داشتند و نیروهای مخالف روند جدید سیاسی در عراق را جذب می كردند و در این راستا گردهمایی ها و كنفرانس هایی نیز پایگاه برگزار می كردند.

ابوعارف ادامه داد: در این نشست ها، سیاستمدارانی كه جزئی از روند سیاسی عراق بودند و پایی در دولت و پایی در گروه های تروریستی داشتند، دعوت می شدند و سخنرانی های تندی علیه فرایند سیاسی عراق ایراد می شد كه یكی از مهمترین اهداف آن، ضربه زدن به این فرایند و به ویژه تدوین قانون اساسی جدید عراق بود.

طی روزهای اخیر گروهك تروریستی داعش حملات انتحاری را در كویت، تونس،فرانسه و پیشتر در عربستان انجام داده و آشكارا مردم را به حملات تروریستی تهدید می كند.

از سوی دیگر تیرماه یادآور حمله تروریستی گروهك منافقین به دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی است كه در جریان آن شهید ایت الله بهشتی به همراه 72 تن از یارانش در محل دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.

به همین مناسبت امروز میزگردی با حضور ابراهیم خدابنده مسئول دفتر سابق منافقین در لندن، ابوعارف نماینده مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران و روح الله لطیفی مدیر پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور در موسسه مطبوعاتی ایران برگزار شد.

سیام(3)**2021**1429