عضو جداشده از گروهك تروریستی منافقین: آبشخور داعش و منافقین یكی است

تهران- ایرنا- عضو سابق گروهك تروریستی منافقین با بیان این كه داعش و منافقین یك آبشخور دارند،گفت: اگر مردم در برابر منافقین مقاومت نمی كردند و توان نیروهای اطلاعاتی- امنیتی ایران نمی بود، در غرب ایران نیز اتفاقاتی رخ می داد كه امروزه در سوریه و عراق شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ابراهیم خدابنده، روز دوشنبه در میزگردی با عنوان «از منافقین تا داعش» كه در موسسه مطبوعاتی ایران برگزار شد، ضمن تشریح فرایند مغز شویی و كنترل ذهن مخرب توسط جریانات فرقه گرا، افزود: این گروه ها با سوء استفاده از مذهب و برداشت وارونه از آن برای كسب و حفظ قدرت بهره برداری می كنند .
وی با اشاره به ادعاهای ضد امپریالیستی گروهك تروریستی منافقین ادامه داد: سازمان مدعی بود جریانی ضد امپریالیستی و تنها نیرویی است كه استقلال كشور را محقق می سازد و حتی جمهوری اسلامی را متهم می كرد كه نهایتا وابسته به امپریالیسم خواهد شد و با همین بهانه افرادی را جذب می كرد.
عضو جداشده از گروهك منافقین اضافه كرد: این در حالی است كه امروز سران گروهك تروریستی منافقین در پاریس با درنده ترین جناح های امپریالیسم جلسه می گذارد اما كماكان افرادی جذب شده در آن حضور دارند .
خدابنده اظهار داشت: داعش و النصره هم با شیعه هراسی افراد را جذب خود كرده و بعد از طریق كنترل ذهن فرقه ای و ایزوله كردن، آن ها را حفظ می كنند.
وی با اشاره به حادثه تروریستی هفتم تیرماه سال 60 در دفتر حزب جمهوری اسلامی یادآور شد: در آن مقطع، حتی یك درصد هم احتمال نمی دادیم، این اقدام كار منافقین باشد. البته سازمان هم مسئولیت آن را بر عهده نگرفت و تصور ما این بود كه این به دلیل ملاحظاتی است اما بعدها دیدیم این ملاحظات داخلی بوده چرا كه هنوز افرادی مغز شویی نشده بودند و رجوی آن ها را آماده می كرد.
خدابنده افزود: در آن مقطع حتی رجوی ادعا می كرد ما با این اقدام خط وابستگی را كور كردیم و به نوعی این اقدام تروریستی خود را ضد امپریالیستی و ضد آمریكایی تبلیغ می كرد.
وی ادامه داد: اما سال ها بعد و زمانی كه آمریكا منافقین را جزو گروه های تروریستی اعلام كرد رجوی در قرارگاه اشرف گفت آمریكا با این كار می خواست به دولت اصلاحات حالی بدهد اگر غیر از این بود چرا هفتم تیر یا هشتم شهریور كه ما ترورهای سال های 60 تا 62 را انجام دادیم این كار را نكرد.
عضو سابق گروهك منافقین با بیان این كه ظاهرا سركرده منافقین فراموش كرده بود كه انفجار هفت تیر را اقدامی ضد آمریكایی تبلیغ می كرد، درباره تشابه جنایات منافقین و داعش گفت: این دو گروهك یك آبشخور دارند، زمانی كه داعش موصل را گرفت و در حال نزدیك شدن به اربیل كه پایگاه اصلی آمریكایی ها بود، آمریكا برای مقابله با داعش اقدام و اوباما نیز بیانیه ای صادر كرد.
خدابنده افزود: ویژگی هایی همچون نوع ارتباط سركرده با پیروان، تنظیم رابطه با افراد، استفاده حداكثری از خشونت و شیوه های جذب در سازمان مجاهدین و داعش وجود داشت.
وی ادامه داد: اختلافات بین سازمان منافقین و داعش هم به توان آن ها در انجام كارها برمی گردد، در عملیات فروغ جاویدان و زمانی كه منافقین به ایران حمله كردند، خیلی از افرادی كه دستگیر كرده بودند اعدام شدند، مزارع را آتش می زدند و حتی گفته شده بود كه هیچ اسیری نباید زنده بماند.
عضو جداشده از منافقین تصریح كرد: اگر مقاومت مردمی وجود نداشت و اگر توان نیروهای اطلاعاتی امنیتی ایران نبود، همان اتفاقاتی كه امروز در سوریه و عراق می افتد در غرب ایران هم اتفاق می افتاد.
خدابنده اضافه كرد: زمانی كه عراق در سال 59 به ایران حمله كرد، رجوی ایران را آغاز گر جنگ دانست و می گفت ما در این جنگ شركت نمی كنیم، اما بعد از سقوط صدام در سال 82 نوارهایی بیرون آمد كه نشان می داد قبل از آغاز جنگ نفرات سازمان با مسئولین اطلاعاتی عراق نشست هایی داشته اند و اطلاعاتی را برای حمله به ایران در اختیار عراق قرار می دادند.

** خودكشی بهترین كار برای سركرده منافقین
مسئول سابق دفتر منافقین در لندن و عضو جداشده این گروهك در پاسخ به سوالی پیرامون سرنوشت سركرده گروهك تروریستی منافقین گفت: در این باره اطلاعات مشخصی ندارم اما این مساله به لحاظ سیاسی هم مهم نیست كه محل اقامت رجوی كجاست .
خدابنده افزود: زمانی در یكی از نشست های شورای ملی مقاومت، بنی صدر به رجوی گفته بود اگر بروید عراق با فرض پیروزی بر ایران، جواب مردم را چه می دهید و این خیانت آشكار همكاری با دشمن متجاوز است؛ اما رجوی در پاسخ، این جمله از هیتلر را گفته بود كه كسی از پیروز سوال نمی كند.
وی ادامه داد: البته هیتلر جمله دیگری هم در ادامه می گوید و آن این كه كسی كه شكست می خورد لازم نیست جواب بدهد مثل خود هیتلر كه خودكشی كرد.
وی ادمه داد: الان مهم نیست كه سركرده این گروهك، خودكشی كند و یا پنهان شود. مهم این است كه نمی تواند پاسخگوی اقدامات خود باشد.
خدابنده اضافه كرد: آن چه مشخص است، این است كه رجوی نمی تواند پاسخگوی هیچ چیز باشد، هم پیش بینی هایش شكست خورده و هم كارهایش شكست خورده است. بهترین كار خودكشی بود كه وی عرضه این كار را هم نداشت،ضمن این كه الان این گروهك اساسا برای غربی ها هم قابل استفاده نیست .
در هفتم تیر ماه 1360، بر اثر انفجار دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی آیت الله سید محمد حسینی بهشتی و 72 نفر از اعضای این حزب كه مسوولیت های عالی در جمهوری اسلامی ایران داشتند، به شهادت رسیدند.
این حادثه، اولین اقدام گروهك تروریستی منافقین نبود و بر اساس آمار اعلام شده، منافقین حدود 17 هزار نفر از شهروندان ایران اسلامی را ترور كرده و به شهادت رسانده اند.
هر ساله به منظور بزرگداشت شهدای ترور، مراسم مختلفی در ایران اسلامی برپا می شود و شخصیت های مختلف به بررسی و تحلیل چگونگی پیدایش، جنایات و حامیان گروهك تروریستی منافقین می پردازند.
از نكات مورد توجه این مراسم در سال جاری، همزمانی جنایات گروهك تروریستی داعش در منطقه است كه در روزهای اخیر علاوه بر جنایات در عراق و سوریه، حملات تروریستی را در تونس، فرانسه و مسجد شیعیان عربستان و كویت انجام داده و ده ها نفر از مردم بی گناه را به خاك و خون كشیده اند.
سیام(3)**2021**1429