۷ تیر ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۳۷
کد خبر: 81662851
۰ نفر
آزمون‌های قرآن و عترت هر سال برگزار می شود

تهران - ایرنا - مدیركل دفتر آموزش و توسعه مشاركت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آزمون های سراسری قرآن و عترت در دهه سوم آبان ماه هر سال برگزار می شود.

به گزارش روز یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا حجت الاسلام علی پروانه گفت: با توجه به مصوبه شورای آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد مقرر شد چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در 29 آبان ماه سال جاری برگزار شود.

به گزارش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی با اعلام جزئیات چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت گفت: از این پس آزمون‌های سراسری قرآن و عترت سالانه یك نوبت در سال برگزار می شود و در اردیبهشت سال آینده برخلاف سال‌های قبل آزمون سراسری قرآن و عترت برگزار نخواهد شد.

وی اضافه كرد: از دیگر تغییرات قابل ذكر درخصوص آزمون‌های سراسری قرآن و عترت می توان به اضافه شدن رشته ترجمه و مفاهیم صحیفه سجادیه در آینده نزدیك به سایر رشته‌های این آزمون اشاره كرد.

پروانه همچنین گفت: در چهاردهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، حفظ سوره یاسین (طرح قرآنی 1449) به سایر رشته‌های حفظ قرآن كریم افزوده شده است.

این مقام مسوول یكی از ویژگی های آزمون سراسری قرآن و عترت را ارتقاء سطح علمی شركت كنندگان دانست و گفت: علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی www.qia.ir مراجعه كنند.

فراهنگ**1003**1569

سرخط اخبار فرهنگ