تيم ملي بسكتبال جوانان ايران در اولين گام در مسابقات جهاني متوقف شد

تهران- ايرنا- تيم ملي بسكتبال جوانان ايران در اولين گام خود در مسابقات جام جهاني در يونان مقابل تيم ملي جوانان امريكا متوقف شد.

به گزارش ايرنا به نقل از وب سايت فدراسيون بسكتبال جمهوري اسلامي ايران، تيم ملي جوانان در اولين روز مسابقات جام جهاني زير 19 سال يونان مقابل يكي از قدرت هاي بلامنازع بسكتبال دنيا، امريكا قرار گرفت.

ملي پوشان كشورمان در شروع وقت (كوارتر) اول بازي 5 بر 2 از حريف خود پيش افتادند اما در ادامه بازيكنان امريكا بازي را به تساوي كشاندند.

بازي پاياپاي دو تيم تا پايان وقت (كوارتر) نخست ادامه داشت و تايم اول با نتيجه مساوي 15 به پايان رسيد.

در ابتداي كوارتر دوم بازيكنان ايران تا دقايقي تيم برتر ميدان بودند اما بازيكنان باتجربه و فرصت طلب امريكا با كوچكترين فرصتي كه به دست آورند توپ را وارد سبد ايران كردند و با نفوذهاي پياپي در نيمه اول 41 بر 24 به برتري رسيدند.

در شروع نيمه دوم بازي، بازيكنان تيم ملي ايران بدون توجه به اختلاف به وجود آمده در همان دقايق اول با كسب چند امتياز متوالي اختلاف را به 7 امتياز رساندند اما مصدوميت «مهيار مهر» يكي از بازيكنان تاثيرگذار ايران شرايط را براي امتياز آوري امريكايي ها فراهم كرد به نحوي كه كوارتر سوم با برتري 64 بر 37 حريف به پايان رسيد.

در كوارتر چهارم برتري تيم امريكا ادامه داشت و با وجود بازي خوبي كه بازيكنان ايران در زمين ارائه دادند اما در كسب امتياز چندان موفق نبودند اما در مقابل با دفاع مستحكمي كه مقابل بازيكنان فرصت طلب امريكا داشتند اجازه ندادند اختلاف بازي از 30 امتياز بيشتر شود.

بازيكنان ايران با وجود قبول شكست در امتياز 53 بر 83 شروع خوبي در رقابت هاي جام جهاني داشتند و در مصاف با تيم قدرتمندي چون امريكا بسكتبال زيبايي را به نمايش گذاشتند.

در اين ديدار «نويد رضايي فر» با كسب 20 امتياز، 8 ريباند و 5 پاس منجر به گل بهترين آمار را در اين بازي داشت و «محمد يوسف وند» كاپيتان تيم ملي ايران نيز با 16 امتياز، 11 ريباند و 5 پاس منجر گل يكي ديگر از بهترين بازيكنان اين ديدار بود.

«جكسون» بازيكن تيم ملي امريكا نيز با كسب 20 امتياز و 10 ريباند بهترين بازيكن تيم حريف بود.

در ساير ديدار هايي كه در روز نخست مسابقات جام جهاني يونان برگزار شد نتايج زير به دست آمد.

ايتاليا 89 - 62 تونس

كانادا 74 - 71 استراليا

اسپانيا 84 - 73 چين

صربستان 82 - 77 جمهوري دومينيكن

تيم ملي ايران فردا در دومين روز مسابقات ساعت 21:30 به وقت ايران مقابل مصر به ميدان مي رود.

شبد**1953 **‌1095