اعمال تدابیر شدید امنیتی در انگلیس به دلیل ترس ازاقدامات تروریستی

لندن – ایرنا- منابع انگلیسی روز شنبه با اشاره به حوادث تروریستی در تونس، كویت و فرانسه عنوان كردند در انگلیس نیز به دلیل ترس از اقدامات تروریستی، تدابیر شدید امنیتی به اجرا گذاشته شده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه های دیلی اكسپرس و 'سان' ، مدعی شدند كه گروه تروریستی داعش درصدد حملات تروریستی علیه مراسم سالیانه 'روز غرور' و نیز مراسم 'روز ارتش' كه قرار است امروز (شنبه) در لندن برگزار شوند، است.

روزنامه اكسپرس نوشت: بر اساس اطلاعات بدست آمده، تندروهای گروه داعش قصد دارند با حملات بمب گذاری علیه مراسم روز ارتش كه علاوه بر لندن در سایر شهرهای انگلیس نیز برگزار خواهد شد، ماجرای قتل ' لی ریگبی' را بار دیگر با كشتن سربازان انگلیسی، پیاده كنند.

'لی ریگبی'، سرباز 25 ساله انگلیسی در خرداد ماه سال 1392در منطقه «وولویچ» در جنوب شرقی لندن، توسط دو تبعه انگلیسی نیجریه ای تبار با چاقو كشته شد.

دیلی اكسپرس با بیان اینكه انگلیس می تواند درهر زمانی مورد حمله تروریستی قرار گیرد، افزود: پلیس انگلیس به منظور افزایش امنیت در رویدادهای یاد شده كه انتظار می رود صدها هزار تن از مردم در آنها شركت كنند، نیروهای اضافی به كار گرفته است.

این روزنامه نوشت: افزایش تدابیر امنیتی به دنبال نشست كمیته اضطراری كابینه انگلیس موسوم به 'كبری' كه عصر روز جمعه ریاست آن را 'فیلیپ هاموند' وزیر خارجه برعهده داشت، گرفته شده است.

اگرچه این روزنامه به نقل از مقامات پلیس لندن گزارش داد كه سطح تهدید امنیتی در انگلیس به رغم تهدیدات یاد شده همچنان در سطح شدید باقی مانده است.

دیلی اكسپرس نوشت: بعد از نشست كبری،'هلن هیل' معاون كمیسیر پلیس متروپلیتن لندن گفت: 'تهدید امنیتی در انگلیس همچنان در سطح شدید باقی مانده است. من عنوان می كنم كه تدابیر امنیتی بیشتری در مراسمی كه قرار است در روزهای شنبه و یكشنبه برگزار شوند، در نظر گرفته شده است'.

این روزنامه همچنین به نقل از یك سخنگوی اسكاتلند یارد نوشت: پلیس در كنار سایر نیروهای امنیتی، با توجه به احتمال وقوع تهدیدات تروریستی در وضعیت هشدار است.

وی افزود: حملات روز گذشته ماهیت جهانی تروریسم را نشان داد اگرچه سطح تهدیدات در انگلیس همچنان در سطح 'شدید' باقی مانده است.

این سخنگو اضافه كرد: در حالی كه تهدیدات امنیتی در انگلیس با توجه به تروریسم بین المللی در سطح شدید باقی مانده است، این اطمینان را به مردم می دهیم كه طرح های امنیتی ما برای مراسم عمومی با توجه به اطلاعات بدست آمده و سطح تهدیدات، دایما در حال تجدید نظر است.

براساس گزارش های منتشر شده، نشست اضطراری 'كبری' بار دیگر قرار است روز شنبه با حضور دیوید كامرون نخست وزیر انگلیس برگزار شود.

به گزارش منابع انگلیسی، حمله تروریستی به یك كارخانه تاسیسات گاز در منطقه ایزر در استان رون آلپ، در جنوب شرق فرانسه دست كم یك كشته و چند زخمی برجای گذاشته است.

در حادثه تروریستی در هتل «امپریال مرحبا» در سواحل سوسه تونس نیز كه یك از شناخته شده ترین مناطق گردشگری این كشور شمرده می شود تاكنون دستكم 37 نفر كشته و 36 مجروج برجای گذاشته است.

برخی از گردشگران غربی از جمله پنج گردشگر انگلیسی در میان افراد كشته شده در این حادثه تروریستی هستند.

در جریان حادثه انفجار تروریستی در مسجد امام صادق(ع) كویت نیز 27 نفر به شهادت رسیدند.

اروپام**4**1552