كشف كارگاه غير مجاز توليد تنباكو در خرم آباد

خرم آباد - ايرنا - رييس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان از كشف يك واحد كارگاه غيرمجاز توليد تنباكو در اطراف شهر خرم آباد خبر داد.

قدرت الله ولدي روز چهارشنبه در گفت وگو با ايرنا گفت: بر اساس گزارش هاي مردمي و در راستاي طرح نظارتي ماه مبارك رمضان، بازرسان ويژه سازمان به محل گزارش شده مراجعه و اين كارگاه متخلف را شناسايي كردند.

وي افزود: دو فرد خاطي فعال در اين كارگاه تنباكو ميوه اي را به صورت غيرقانوني و غيربهداشتي و با استفاده از فضولات حيواني تهيه مي كرده ودر بازار استان توزيع مي كردند.

وي اظهار داشت: افراد سود جو دراين كارگاه تنباكوهاي خشك و كپك زده را با سبزي خردكن ريز و با كود و پهن حيواني مخلوط و سپس با استفاده از اسانس ها وافزودني هاي عطري بسته بندي و روانه بازار مصرف كرده بودند .

وي گفت: در بازرسي از اين كارگاه166كيلو گرم تنباكوي ميوه اي غيرمجاز وغير بهداشتي، 120 كيلو گرم تنباكوي خيس خورده كپك زده و31طري يك و نيم ليتري اسانس ميوه اي غيرمجاز براي تهيه تنباكوي ميوه اي، كشف وضبط شد.

به گفته ولدي با توجه به اينكه دو فرد خاطي متواري شده اند مراتب به دستگاههاي قضايي به منظور دستگيري اين افراد اعلام شده است.

وي با قدرداني از گزارش هاي مردمي در خصوص اين واحد متخلف گفت: مردم هر گونه تخلف واحدهاي صنفي از قبيل قاچاق، كم فروشي، احتكار، عد درج قيمت و يا ارائه فاكتور و عدم رعايت اصول بهداشتي را با شماره 124 درميان بگذارند.

7269/6001