رييس دادگستري: حجم ورودي پرونده ها در محاكم قضايي گيلانغرب كاهش يافت

قصرشيرين - ايرنا - رييس دادگستري گيلانغرب از كاهش حجم ورودي پرونده ها در محاكم قضايي اين شهرستان در يكسال گذشته خبر داد.

نريمان شفيعي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: مجموع پرونده هاي ورودي به دادگستري اين شهرستان در يكسال گذشته هشت هزار و 223 فقره بوده كه اين ميزان در مقايسه با مدت مشابه سال ما قبل آن 174 فقره برابر با 11/2 درصد كاهش داشته است.

وي اظهار داشت: از مجموع پرونده هاي وارد شده به محاكم قضايي گيلانغرب تاكنون هفت هزار و 528 فقره پرونده مختومه شده است.

وي با بيان اينكه فرآيند دادرسي در دادگستري گيلانغرب نسبت به سال هاي گذشته بهتر و مطلوبتر شده افزود: هم اكنون دو شعبه اجراي احكام شامل كيفري و مدني، محاكم عمومي، دادگاه عمومي، دو شعبه دادسرا شامل دادياري تحقيق و دادستاني و شوراي حل اختلاف در محاكم قضايي اين شهرستان با وجود مشكلات و كمبود نيروي انساني به مردم خدمات ارايه مي دهند.

وي ادامه داد: دستگاه قضايي گيلانغرب با وجود تمام مشكلات و كمبود نيروي انساني توانسته است شاخص هاي مناسبي را از حيث رسيدگي و مختومه كردن پرونده ها به خود اختصاص دهد.

رييس دادگستري گيلانغرب ميزان كاهش پرونده هاي ورودي در يكسال گذشته در مقايسه با مدت مشابه سال قبل از آن در شعبه كيفري اجراي احكام شهرستان را 76/71 درصد، در شعبه مدني 15/14 درصد، در محاكم عمومي حقوقي 46/16 درصد و در دادگاه عمومي را 48 صدم درصد اعلام كرد و افزود: از سه هزار و 20 فقره پرونده وارده به دادسرا نيز تاكنون دو هزار و 653 پرونده مختومه شد.

شفيعي گفت: در بحث شوراهاي حل اختلاف نيز در سه ماهه نخست امسال 585 پرونده وارد شد كه تاكنون 302 فقره منجر به صدور راي و 130 فقره نيز منجر به صلح و سازش شده است.

وي با بيان اينكه يكي از اهداف اصلي و اولويت كاري دستگاه قضايي تامين امنيت قضايي شهروندان است گفت: ايجاد امنيت قضايي براي شهروندان وظيفه ذاتي دستگاه قضايي مقتدر و مستقل است كه اين مهم در نظام مقدس جمهوري اسلامي و شهرستان گيلانغرب به شايستگي تحقق يافته است.

شهرستان گيلانغرب در غرب استان كرمانشاه بيش از 72 هزار نفر جمعيت دارد.ك/3

7079/7398/8066

سرخط اخبار استان‌ها