۳۰ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۳۰
کد خبر: 81653558
۰ نفر
یك لحظه عصبانیت به قتل برادر كوچكتر انجامید

تهران - ایرنا - جوانی كه به دلیل عصبانیت لحظه ای برادر كوچكتر خود را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود خود را تسلیم پلیس كرد.

به گزارش ایرنا از مركز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 15 روز 28 خرداد 94 وقوع یك فقره قتل عمد از طریق بیمارستان تهرانپارس به كلانتری 144 جوادیه تهرانپارس اعلام شد.

با حضور مامورین پلیس در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد كه مقتول جوانی 20ساله به نام محمد است كه بنابر اظهارات پسرعمو و یكی از برادرانش با دیگر برادر بزرگتر خود به نام عارف (24 ساله) درگیر شده كه طی آن مورد اصابت یك ضربه چاقو از ناحیه پهلوی چپ قرار گرفته است.

بر این اساس مقتول به بیمارستان منتقل اما با وجود انجام اقدامات درمانی فوت كرده است.

با شناسایی محل سكونت قاتل و مقتول در خیابان احسان كارآگاهان مطلع شدند كه عارف پس از درگیری با برادر كوچكتر و اطلاع از مرگ وی متواری شده است.

در همین ارتباط از سوی مامورین به خانواده دو برادر (قاتل و مقتول) مشاوره ارایه شد و از آن ها درخواست شد تا نسبت به معرفی عارف به پلیس اقدام كنند.

سرانجام در ساعت 18 همان روز عارف با حضور در كلانتری 144 تهرانپارس خود را به پلیس تسلیم كرد.

در همین ارتباط پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشكیل و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی متهم به همراه پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

متهم عارف . ك (24 ساله) پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص انگیزه جنایت و قتل برادرش به كارآگاهان گفت: تازه به خانه آمده بودم كه متوجه درگیری مادرم با برادر كوچك خود شدم؛ از این موضوع بسیار عصبانی شده و از محمد خواستم تا برای صحبت كردن از خانه بیرون برویم با اینكه قصد صحبت با محمد را داشتم اما او با من درگیری لفظی پیدا كرد و در ادامه مشاجره ما به درگیری فیزیكی كشیده شد.

متهم به قتل ادامه داد: در یك لحظه كنترل خود را از دست دادم و با چاقویی كه همراه داشتم ضربه ای به محمد زدم و او بر روی زمین افتاد؛ بچه های محل كه متوجه موضوع شده بودند بلافاصله جمع شده و همان زمان نیز پسرعمو و برادر دیگرم به محل رسیدند كه از آن ها خواستم تا هرچه سریع تر محمد را به بیمارستان منتقل كنند.

وی گفت: من در حالی كه از این حادثه بهت زده و گیج شده بودم به صورت بی هدف شروع به پرسه زنی در خیابان ها كردم تا اینكه در تماس تلفنی با منزل متوجه شدم كه برادر كوچكترم فوت كرده است.

سرهنگ كارآگاه آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در همین ارتباط گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتكاب جنایت قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات و تكمیل پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

تهرام**2079**1348 /1596