گسترش گردشگري درماني نياز به توجه مسوولان ارشد دارد

ايلام - ايرنا - مديرعامل شركت گردشگري سفر سلامت آلامتو گفت: با توجه به اهميت صنعت توريسم درماني و افزايش سهم گردشگري و ايجاد اشتغال زايي از اين طريق، دولت بايد با نگاه ويژه حمايت گسترده از شركت هاي فعال در زمينه توريسم سلامت داشته باشد.

عليرضا خنفري روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: هم اكنون بسياري از كشورهاي منطقه و كشورهايي همچون تركيه، تايلند، اندونزي و هندوستان در زمينه توريسم درماني و توسعه صنعت گردشگري خود از ايران پيشي گرفته اند.

وي افزود: كشور ايران با توجه به رشد چشمگير حوزه درمان و علم پزشكي و همچنين ظرفيت هاي عظيم گردشگري و مكان هاي ديدني از ظرفيت هاي قوي و كارآمدي در اين زمينه ها برخوردار است و بايد از اين استعدادها بخوبي استفاده كرد.

خنفري ادامه داد: شركت گردشگري سفر سلامت آلامتو از يك سال پيش فعاليت هاي خود را در حوزه جذب گردشگر سلامت آغاز كرده و با تبليغات گسترده در كشورهاي منطقه نظير عراق، سوريه، كويت، عمان و اقليم كردستان توانسته، توسعه صنعت توريسم درماني در ايران را بطور جدي دنبال كند.

وي تاكيد كرد: اين شركت با انعقاد قرارداد با مراكز درماني به منظور كاهش هزينه هاي درماني براي اتباع خارجي نسبت به كشورهاي رقيب و نيز استفاده از امكاناتي همچون تخت VIP، پزشك مترجم، پزشكان فوق تخصص و مجرب و فضاي آرام اسكان در نزديكي مركز درماني براي گذران دوران نقاهت شرايط را براي حضور گردشگران سلامت در كشور ايجاد كرده است.

وي مقابله با ايران هراسي، آشنايي با فرهنگ اصيل و غني ايراني، ديدن مناطق گردشگري، پاك كردن ذهنيت منفي اين اتباع در خصوص ايران را از جمله اهداف اين طرح دانست و گفت: گردشگران سلامت بعد از بازگشت به كشور خود بعنوان سفير و مبلغ ديدگاه خود درباره ايران را به هموطنان شان انتقال مي دهند.

وي يادآور شد: دفتر مركزي اين شركت به علت مزيت هايي كه ايلام نسبت به ديگر استان هاي هم مرز با كشور عراق دارد؛ در اين استان است، اما در ديگر نقاط كشور هم نمايندگي دارد.

مديرعامل شركت گردشگري سفر سلامت آلامتو افزود: كوتاهي مسافت ايلام با استان هاي همسايه خود در كشور عراق، امنيت بالاي جاده هاي مشرف به اين استان ها از مرز ايلام و نيز قابليت هاي گسترده ايلام در زمينه گردشگري و معرفي ناشناخته هاي آن از جمله اهداف استقرار اين شركت در اين استان است.

خنفري ضمن اينكه خواستار حمايت جدي تر مسوولان كشور از توسعه و رونق صنعت توريسم درماني شد، تاكيد كرد: وزارت خانه هاي امور خارجه، بهداشت و درمان و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بايد با هماهنگي كنسولگري هاي ايران در كشورهاي مختلف و همكاري با شركت هاي فعال در اين زمينه، براي توسعه توريسم درماني ايران تلاش مضاعف كنند.

شركت گردشگري سفر سلامت آلامتو فعاليت خود را از يك سال پيش شروع كرده و در اين مدت كوتاه موفق به جلب اعتماد بيماران كشورهاي منطقه براي انجام و تكميل روند درمان خود و يا اعمال جراحي همچون زيبايي در ايران شده است.

اين شركت داراي 20 دستگاه آمبولانس، شش دستگاه اتوبوس VIP است ضمن اينكه با انعقاد تفاهم نامه با جمعيت هلال احمر، از چهار فروند بالگرد اين جمعيت براي انتقال بيماراني كه شرايط جسمي خوبي ندارند از مرز به مراكز درماني داخل كشور استفاده مي كند.

7172/9002/ 1650