به نفرات اعزامي آموزش هاي لازم درمورد بيماري مرس داده شده است

تهران - ايرنا - رييس تيم پزشكي كاروان ورزشي دانشجويان اعزامي ايران به بيست وهشتمين دوره المپياد ورزشي دانشجويان جهان گفت:‌ براساس آخرين اخبارفدراسيون بين المللي ورزش هاي دانشجويان جهان (فيزو) بيماري مرس در كره جنوبي تحت كنترل است و به نفرات اعزامي آموزش هاي لازم داده شده است.

روح اله نوريان روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اظهار بي اطلاعي نسبت به احتمال انصراف برخي از كشورها براي اعزام تيم هاي خود به كره جنوبي به دليل شيوع بيماري مرس افزود: در مكاتباتي كه با كادر پزشكي برخي كشورها از جمله تيم پزشكي انگليس داشتم ‌ آنان نيز تاكنون هيچ موردي مبني لغو اعزام تيم هاي ورزشي خود به كره جنوبي اعلام نكرده اند.

بيست و هشتمين المپياد ورزشي دانشجويان جهان از 12 تا 23 تيرماه به ميزباني شهر گوانگجو كره جنوبي برگزار مي شود و نمايندگان ورزشي ايران در هشت رشته به مصاف حريفان خواهند رفت.

كاروان اعزامي ايران با بيش از 120نفر راهي اين رقابت ها مي شود.

بيماري غيرقابل پيشگيري مرس در روزهاي اخير در كره جنوبي شيوع يافته است و علاوه بر ابتلا 154 نفر به آن حدود 20نفر نيز فوت كرده اند و 5هزار نفر هم از بيم آلوده شدن در قرنظينه بسر مي برند.

نوريان به جلسه مشترك مسوولان تيم پزشكي كاروان دانشجويان اعزامي ايران به كره با مسوولان اداره بيماري هاي واگير وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اشاره كرد وگفت:‌ با توجه به آماري كه به صورت روزانه از سوي وزارت بهداشت كره جنوبي منتشر مي شود و با توجه به كاهش مبتلايان به اين بيماري به چهار نفر در روز،‌ كاروان ايران با رعايت مباحث پيشگيري و درمان راهي اين رقابت ها خواهد شد.

نوريان ادامه داد: ‌در اين جلسه مشترك همچنين در خصوص فرآيند اعزام كاروان ورزشي و بازگشت اين كاروان به كشور نيز قرار است كنترل هاي لازم صورت گيرد.

رييس تيم پزشكي كاروان ورزشي دانشجويان اعزامي به كره جنوبي گفت:اين بيماري علائمي شبيه به آنفلوانزا از جمله مشكلات تنفسي ، سرفه و آبريزش بيني دارد و در برخي موارد همراه با اسهال است و مهم ترين راه پيشگيري از اين بيماري رعايت بهداشت فردي است .

وي، كم كردن زمينه مراجعه ورزشكاران آسيب ديده يا بيماربه مراكز پزشكي ودرماني در كره جنوبي را ازتمهيدات لازم در جهت كاهش ضريب ابتلا به اين بيماري عنوان كرد و گفت:‌همچنين در راستاي كاهش ابتلا اقلامي چون ماسك و ژل ضدعفوني كننده در اختيار همه اعضا كاروان ورزشي قرار خواهد گرفت.

ورزشي (4)**1828**1590**1336