هلند تصمیم گیری درباره تمدید حضور نظامیان این کشور را در افغانستان به تعویق انداخت ....................................................................
برلین، خبرگزاری جمهوری اسلامی 19/06/86 خارجی.سیاسی.آلمان.هلند.افغانستان.
دولت هلند تصمیم گیری درباره تمدید حضور نظامیان این کشور در ماموریت افغانستان را تا مدت نامعلومی به تعویق انداخت.
بنا به گزارش روز دوشنبه رسانه های هلند ، این تصمیم در نامه ای که روز دوشنبه توسط برخی از وزرای کابینه دولت این کشور به پارلمان ارایه شد ، اعلام شده است.
در این نامه که آنرا "ماکسیم فرهانک" وزیر امور خارجه ، "آیرمت فان میدل کور" وزیر دفاع و "برنت کوندرنز" وزیر امور توسعه و همکاریهای هلند امضا کرده اند، آمده است : دولت تعیین تاریخ در این زمینه را به بررسی های بعدی موکول کرده است".
از سوی دیگر برخی محافل سیاسی در لاهه اعلام کردند که ممکن است دولت هلند تا اواخر مهرماه سالجاری هم نتواند در زمینه تمدید ماموریت نظامیان این کشور در افغانستان تصمیم گیری کند.
در زمان حاضر حدود 2 هزار نفر از نظامیان هلندی در قالب نیروهای 38 هزار نفری ایساف برای پاسداری از صلح در افغانستان مستقر هستند که از این تعداد یک هزار و 400 در استان اوروزگان در جنوب افغانستان حضور دارند .
بعداز سقوط طالبان نیز تاکنون 6 نظامی هلندی براثر حملات و سوانح مختلف در افغانستان جان خود را از دست داده اند و ماموریت این نیروها نیز بر اساس مصوبه قبلی پارلمان هلند قرار است در سال 2008 خاتمه یابد.
اروپام/250 شماره 181 ساعت 18:34 تمام

سرخط اخبار جهان