نخستین سمیتئاتر سكوت در خانواده /دو نمایش در خانه هنرمندان

تهران - ایرنا - نخستین سمیتئاتر سكوت در خانواده با حمایت استقبال معاونت امور زنان و خانوداه ریاست جمهوری و سخنرانی شهیندخت مولاوردی در روز یازدهم تیرماه سال جاری در سالن اجتماعات مجموعه ایوان شمس برگزار خواهد شد.

مدیرعامل موسسه پدیده تبار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: در دنیای مدرن امروزی ایجاد روابط موثر بین اعضای یك خانواده به عنوان ركن اصلی در پایه گذاری یك جامعه مطلوب به حساب می آید و از این رو اهمیت آموزش روابط بین فردی در خانواده ها همیشه به عنوان دغدغه مهمی از سوی مسولان و مربیان جوامع یاد می شود.

زینب حبیبی تبار با اشاره به نوع و نحوه آموزش مطالب علمی و تربیتی به روش اجرای تخصصی تئاتر و تاثیرگذاری متفاوت آن در مخاطب هدف تصریح كرد: سمیتئاتر در حقیقت به اصل موضوع آموزش می پردازد كه در فضای كاملا متفاوت و در قالب اجرای تئاتر بر روی صحنه در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد.

برخی از محورهای مهم سمیتئاتر سكوت در خانواده را موضوعاتی چون ارتباط امروزی در خانواده ها و نحوه برقراری روابط، شكستن سكوت در دنیای مدرن و ایجاد ارتباط صحیح در بین اعضای خانواده، تاثیر تكنولوژی درمدیریت و برنامه ریزی خانواده و نمایش راهكارهای مناسب در نحوه مدیریت این رویدادها هستند.

حبیبی تبار در پایان به بخش ویژه جشنواره و اعلام نام برندگان جشنواره هنری سكوت در خانواده نیز اشاره كرد. مخاطبان می توانند برای دریافت هرگونه اطلاعات تكمیلی به سایت موسسه www.padidehtabar.com مراجعه كنند.**تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان ایران میزبان دو نمایش

تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران از 24 خرداد میزبان دو نمایش «بازی استریندبرگ» و «شانه كردن در آینه شكسته پنجاه پاره در باد» است.

نمایش‌های «بازی استریندبرگ» از 24 خرداد و «شانه كردن در آینه شكسته پنجاه پاره در باد» از 26 خرداد در تماشاخانه استاد انتظامی به روی صحنه می‌روند.

كارگردانی نمایش «بازی استریندبرگ» به نویسندگی فردریش دورنمات و ترجمه حمید سمندریان را سهیل ساعی برعهده دارد و سهیل محزون، سهیل ساعی، ملودی آرام‌نیا، تینا بخشی، علیرضا چاوش و افشین زمانی این نمایش روایتگر زندگی زناشویی زن و مرد مسنی است كه آرزوی مرگ یكدیگر را دارند، مهمانی وارد خانه آنها می‌شود كه خواستگار سابق خانم خانه بوده است و با ورود او داستان دچار تغییر می‌شود.. مدت زمان این نمایش 70 دقیقه است. نویسنده و كارگردان نمایش «شانه كردن در آینه‌ی شكسته‌ی پنجاه پاره در باد» نیز علی نرگس‌نژاد است و امیر پوریا در آن به ایفای نقش می‌پردازد. داستان این نمایش به خبرنگاری مربوط می‌شود كه مجبور به سر بریدن یك خروس شده است؛ او با محذورات اخلاقی و كشمكش‌های درونی خود مواجه می‌شود تا..

این نمایش‌ها به ترتیب از ساعت 18:30 و 20:30 در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران به روی صحنه خواهند رفت.

فراهنگ **9266**9129**1601**