اخلاص شهيد شهرياري موجب ماندگاري نام و راه وي در تاريخ ايران شد

زنجان - ايرنا - رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: اخلاص شهيد دكتر مجيد شهرياري موجب ماندگاري نام و راه وي در تاريخ ايران اسلامي شد.

سردار محمدرضا نقدي روز پنجشنبه در ديدار با خانواده شهيد شهرياري افزود: خدا بايد همراهي كند تا مسوولان كشور و نظام بتوانند سربلند از مذاكرات بيرون بيايند.

وي يادآورشد: اگر امروز شش قدرت مستكبر جهان مقابل ايران ايستاده اند و تمام زحمات و خستگي مذاكرات را به جان مي خرند به دليل وحشتي است كه خون شهداي هسته اي در دل آنان انداخته است.

نقدي اظهار كرد: همين بركت خون شهدا موجب شده است كه امروز كشورهاي اسلامي بيدار شده اند و مي توان شاهد ايستادگي آنان در كشورهاي مختلف يمن، سوريه، لبنان و مصر در مقابل استكبار و ظلم بود.

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: خون شهدا و راه امام خميني(ره) اجازه نمي دهد كه ملت و دولت ايران ضعيف باشند و ثمره تلاش دانشمندان هسته اي هدر برود.

وي خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي دستيابي به غني سازي 20 درصد را مديون شهيد مجيد شهرياري است و در صورتي كه هر دانشمند ديگري به جاي اين شهيد بود، به حتم مبلغ هنگفتي را بابت انتقال دانش خود و انجام محاسبات مطالبه مي كرد.

نقدي با اشاره به خاطره اي از شهيد شهرياري ادامه داد: زماني به پژوهشكده دانشگاه شهيد بهشتي رفتم و در كمال تعجب همه بانوان حاضر در آنجا را چادري ديدم و زماني علت را جويا شدم، گفتند تاثيري است كه رفتار دكتر شهرياري بدون آنكه تذكري بدهد بر بانوان گذاشته و آنان با ميل و علاقه خود اين نوع پوشش را انتخاب كرده اند.

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: مي توان در همين همايش‌هايي كه به بهانه شهادت شهيد دكتر شهرياري برگزار مي شود، در اجلاسي جنبي، مراسمي نيز با محوريت نماز و رفتار شهيد در اين حوزه برگزار كرد.

مادر شهيد دكتر شهرياري نيز به رفتار اين شهيد اشاره كرد و گفت: مجيد به طور معمول تذكري نمي داد و چيزي نمي گفت، اما به گونه اي عمل مي كرد كه فرد مقابل تحت تاثير رفتار درست وي قرار مي گرفت.

برادر شهيد دكتر مجيد شهرياري نيز در اين ديدار تمام زندگي شهيد را الگوي تمام عيار امر به معروف و نهي از منكر عنوان كرد و رفتار وي را موجب تشويق فرد مقابل براي برخورد مناسب و انجام كار شايسته برشمرد.

فريد شهرياري به نماز اول وقت برادر شهيدش اشاره كرد و ادامه داد: در اوج حساسيت محاسبات و مشغوليت كاري، زماني كه صداي اذان به گوش شهيد مي رسيد، تمام كار و محاسبه را رها مي كرد و مي گفت ديگر وقت نماز است.

وي افزود: همين عملكرد مجيد موجب مي شد كه سايرين نيز به تبع وي دست از كار بكشند و براي اقامه نماز به وي اقتدا كنند.

شهرياري يادآورشد: نماز شب مجيد هرگز ترك نشد و نماز اول وقت و رفتار امر به معروف گونه وي،‌ او را در مسير شهادت قرار داد.

شهيد دكتر مجيد شهرياري يكي از پنج شهيد فناوري هسته اي ايران محسوب مي شود كه صبح روز دوشنبه هشت آذر 89 در بلوار ارتش مورد سو قصد قرار گرفت و به مقام شهادت نائل آمد.

وي استاد فيزيك دانشگاه شهيد بهشتي بود و پس از شهيد عليمحمدي دومين محقق جمهوري اسلامي ايران در زمينه فناوري هسته اي است كه به مقام رفيع شهادت نايل مي شود.

3001/6085