آيين رونمايي از هفت كتاب كردي در مريوان برگزار شد

ايرنا- سنندج - آيين رونمايي از هفت كتاب شامل چهار كتاب به زبان سوراني و سه كتاب به زبان هورامي عصر روز چهارشنبه با حضور مسئولين فرهنگي و هنري مريوان و علاقه مندان به كتاب در مريوان برگزار شد.

همايون محمد نژاد فعال فرهنگي و نويسنده يكي از اين كتاب ها در حاشيه اين مراسم به خبرنگار ايرنا گفت: در اين مراسم حضور علاقه مندان به كتاب و كتاب خواني در شرايط كنوني كه سرانه مطالعه و كتاب خواني روز به روز در حال كاهش است، جاي اميدواري و بسيار دلگرم كننده است.

او افزود: با همكاري انتشارات ريباز و چند نفر از اساتيد فن واهل كتاب سعي برآن شده است كه مجموعه هفت كتاب كه چهار جلد آن به زبان كردي سوراني و سه جلد آن به زبان هورامي تاليف شده است روانه بازار شود.

وي اضافه كرد: در اين ايين كتاب هاي تريفه اثر فاتح سعيدي، وه‌سيه‌ت په‌ي مه‌زهه‌ري اثر دكتر احمد نعمتي و همايون محمدنژاد، هه‌ڵسه‌و هه‌ناري اثر مختار هدايتي، شازاده‌ي بچووك (مهتاب حسيني)، له‌رززو هه‌ڵسي (ابراهيم رجبيان)، ساحل(معتصم اداك) و 10 بازي كودكان(فريد عباسي) به زبان فارسي رونمايي شد.

وي با اشاره به اينكه در تاليف اين كتب ها سعي شده است كه بيشتر مسائل تربيتي و اخلاقي رده هاي سني مختلف در نظر گرفته شود، يادآور شد: در بخش كتاب هاي تاليف كودكان مسائل تربيتي و شاد زيستن بيشتر به چشم مي خورد.

اين نويسنده با اظهار نگراني از كمبود اعتبارات حوزه تاليف آثار و كتاب هاي فاخر در حوزه هاي مختلف كردي، خاطر نشان كرد: در طول چندين سال گذشته بيشترين دغدغه نويسندگان و اهل قلم ضعف مالي و نبود هر گونه حمايت مالي در اين زمينه بوده است.

وي تصريح كرد: براي داشتن جامعه اي پويا و رسيدن به استعدادهاي ناب و بهره گيري از قوه فكري كودكان و نوجوانان بايد در سنين پايين فرهنگ مطالعه و كتاب خواني را نهادينه كرد.

مريوان در 130 كيلومتري غرب سنندج واقع شده داست.ك/3

7451/1904