رقابت های فوتبال جام ملت های آمریكای جنوبی از فردا  آغازمی شود

تهران - ایرنا - چهل وچهارمین دوره رقابت های فوتبال جام ملت های آمریكای جنوبی(كوپا آمه ریكا) از بامداد فردا (جمعه 22 خرداد ماه )در شیلی آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، در این دوره از مسابقات 10 تیم منطقه آمریكای جنوبی به همراه تیم های مكزیك و جامائیكا به عنوان میهمان در 2 گروه 3 تیمی مسابقه می دهند.

این اولین دوره ای است كه تیم جامائیكا به عنوان تیم میهمان شركت كرده است اما تیم مكزیك برای نهمین دوره پیاپی در این رقابت ها شركت می كند.

مسابقات در هشت شهر شیلی برگزار می شود و این برای هفتمین بار است كه شیلی میزبانی مسابقات جام ملت های آمریكای جنوبی را بر عهده دارد.

گروه بندی این دوره از مسابقات و برنامه روز نخست به شرح زیر است :

* گروه یك : شیلی ، مكزیك ، اكوادور و بولیوی

* گروه دو : آرژانتین ، اروگوئه (قهرمان دوره قبل و ركورد دار قهرمانی) ، پاراگوئه و جامائیكا

* گروه سه : برزیل ، كلمبیا ، پرو و ونزوئلا

از هر گروه تیم های اول و دوم و دو تیم برتر سوم گروه های سه گانه به دور یك چهارم نهایی صعود می كنند.

* برنامه روز نخست - بامداد جمعه 22 خرداد :

شیلی - اكوادور (ورزشگاه ناسیونال در سانتیاگو)

كنفدراسیون فوتبال آمریكای جنوبی دراین دوره با همكاری شركت نایك، توپ جدید با نام كاچانیا (در زبان محلی شیلیایی به معنی دریبل موفق) را مورد استفاده قرار خواهد داد.این توپ به رنگ های اصلی پرچم شیلی یعنی سفید ، آبی و قرمز است.نماد مسابقات نیز یك روباه محلی شیلی (كولپئو) به نام «زینچا» معرفی شده است.

در دوره قبل كه سال 2011 برگزار شد ، تیم اروگوئه به مقام قهرمانی رسید و تیم های پاراگوئه ، پرو و ونزوئلا دوم تا چهارم شدند.

جام ملت های آمریكای جنوبی قدیمی ترین مسابقات قاره ای از این دست است كه از سال 1916 سابقه برگزاری دارد.مسابقات از 1916 تا 1967 به نام قهرمانی آمریكای جنوبی و از آن پس به نام كوپا آمه ریكا برگزار شد.

در جام ملت های آمریكای جنوبی تیم اروگوئه با 15 قهرمانی 6 نایب قهرمانی و 9 سومی ركورد دار است و آرژانتین با 14 قهرمانی 12 نایب قهرمانی و 4 سومی در رده دوم و برزیل با 8 قهرمانی 11 نایب قهرمانی و 7 سومی در رده سوم هستند.پاراگوئه و پرو 2 بار و كلمبیا و بولیوی یك بار قهرمان شده اند.

تیم قهرمان كوپا آمه ریكا 2015 به جام كنفدراسیون ها 2017 در روسیه راه خواهد یافت.

ورزشی**1590

سرخط اخبار ورزش