۲۰ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۵۵
کد خبر: 81641253
۰ نفر
آیت الله جوادی آملی: اختلاس گر هیزم جهنم است

تهران - ایرنا - آیت الله عبدالله جوادی آملی با اشاره به اینكه حرام امروز شعله فردا است و آنكه ما را آفرید فرمود كه برخی هیزم می شوند، گفت: اختلاس گر هیزم جهنم است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، استاد برجسته حوزه علمیه قم روز چهارشنبه در همایش طبیب روحانی، نكوداشت آیت الله العظمی جوادی آملی در دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود: فساد زیاد است و مفسد هم كم نیست، ما نگاه نكنیم كسی كه اختلاس كرد بد بود بلكه باید نگاه كنیم كه چه كسی خوب است.

وی ادامه داد: ما كه می توانیم از فلك بالاتر باشیم و به واسطه آن می توانیم فضای كشور را روحانی كنیم.

آیت الله جوادی آملی در ادامه با بیان اینكه آنچه كه در طب روحانی نیاز است این است كه كه بهترین عامل یاد مرگ است، اظهار داشت: دو نگاه نسبت به مرگ وجود دارد، برخی مرگ را پایان راه و پوسیدن می پندارند و برخی مرگ را اوایل راه و از پوست به درآمدن می دانند.

وی تصریح كرد: اگر این نكته روشن شد كه بعد از مرگ خبری است و مرگ از پوست به درآمدن است باید ره توشه هجرت را فراهم كرد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان كرد: انسان مرگ را می میراند و این حرف انبیا است و اگر از مرگ می ترسیم به خاطر این است كه چون پایانش مرگ است اما در قرآن آمده هر كسی مرگ را می چشد.

وی ادامه داد: اكر باور كردیم كه مرگ پوسیدن نیست و از پوست به در آمدن است مرگ در چنگال مان له می شود و ما در مصاف با مرگ پیرهنی را تحویل می دهیم و یك جام ابدی و ازلی دریافت می كنیم.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینكه مرگ آفرینی پویایی می آورد، افزود:اگر باور كنیم كه ما ابدی هستیم، ما ابدی خواهیم شد و مگر از مرگ تواناتر كسی هست كه ما آن را از پا درآوریم.

وی در ادامه تصریح كرد:هر علمی كه موضوع آن فعل خدا باشد آن علم دینی است و امروز این كاری است كه دانشگاه های ما انجام می دهند اما كاری كه یك موسیقی دان، خواننده و یا بافنده انجام می دهند می تواند دینی یا غیردنی باشد اماعلمی كه فعل خدا باشد صددرصد دینی است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: ما در حوزه می گوییم خدا چنین گفت، اما شما در دانشگاه می گویید خدا این كار ار كرد، اما كار شما اگر دینی تر از ما نباشد كمتر نیست اما باید توجه كنیم كه ما علم دینی داریم یا نه؟ این موضوع هستی شناسی دینی است و این را فقط فلسفه جواب می دهد.

آیت الله آملی جوادی با اشاره به اینكه تمام حراج های دنیا این است كه فروشنده آگهی اش مزایده و خریدار آگهی اش مناقصه است و این بازار حراج است، افزود: اما خداوند یك حراجی دارد كه مشتری است اما عكس همه مشتری های عالم خداوند آگهی مزایده می گذارد و وارد حراج می شود و به تمام فروشنده ها می گوید به هركسی و هر قیمتی می خواهید بفروشی اما من بیشتر می خرم.

وی تصریح كرد: در واقع به ما اعلام كرده است هرچه شما می خواهید شامل عمر یا وقت تان را می خواهیم به كسی بفروشید من بیشتر می خرم و این آگهی مزایده را فقط خداوند خریدار آن است.

وی همچنین گفت: جهان فعل خدا است و دانشگاه در فعل و حوزه در قول خدا تحقیق می كند.

همایش طبیب روحانی به منظورنكوداشت آیت الله العظمی جوادی آملی امروز چهارشنبه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشكی تهران و با تلاش موسسه بین المللی اسرا برگزار شد.

اجتمام(3)**7268 ** 1418

سرخط اخبار جامعه