5/5 هكتار از جنگل هاي چهارمحال و بختياري طعمه حريق شد

شهركرد- ايرنا- مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال و بختياري گفت: پنج و نيم هكتار از جنگلها و مراتع زاگرس مركزي در شهرستانهاي اردل و لردگان استان چهارمحال و بختياري طعمه حريق شد.

علي محمدي مقدم عصر سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين آتش سوزي از ساعت 15و 30 دقيقه روز گذشته(دوشنبه 18خرداد) آغاز و پس از دو ساعت تلاش ماموران آتش نشاني، مردم و يگان حفاظت منابع طبيعي خاموش شد.

وي ميزان خسارت وارده در اين آتش سوزي را بيش از 416 ميليون ريال عنوان كرد و گفت: در اين حادثه سه هكتار از جنگلهاي منطقه ابواسحاق شهرستان لردگان و دو و نيم هكتار جنگل دستكار منطقه ديناران شهرستان اردل دچار حريق شد.

محمدي مقدم اظهار كرد: بيشترين نوع پوشش گياهي اين منطقه از نوع ارژن و بوته هاي گون است.

وي با بيان اينكه دليل وقوع اين آتش سوزي در دست بررسي است، بي احتياطي دامداران را يكي از دلايل احتمالي وقوع اين حادثه اعلام كرد.

وي از وقوع 10 حادثه آتش سوزي در مناطق طبيعي و جنگلهاي استان از ابتداي امسال تاكنون خبر داد و گفت: بيشترين دليل آتش سوزي در اين مناطق روشن كردن آتش توسط چوپانان، دامداران، كشاورزان و گردشگران است.

محمدي مقدم اظهار كرد: وقوع آتش سوزي عمدي كه بيشتر براي از بين بردن گونه هاي گياهي و جنگلي و تصرف اراضي ملي است، در اين استان بسيار كم و انگشت شمار است.

به گزارش ايرنا، شهرستان اردل در 95 كيلومتري و شهرستان لردگان در 160 كيلومتري مركز استان چهارمحال و بختياري(شهركرد) قرار دارد.

7360/6027