۱۹ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۱۵
کد خبر: 81639419
۰ نفر
درمان میگرن مزمن با تزریق بوتاكس فقط چهار ماه دوام دارد

تهران- ایرنا- دبیر علمی چهارمین كنگره بین المللی سردرد گفت: اثر روش نوین درمان سردردهای میگرنی مزمن به كمك تزریق بوتاكس موقتی است و بیش از چهارماه دوام ندارد.

به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن سردرد ایران، دكتر سید محمدحسن پاكنژاد، سردرد را شایع ترین علت مراجعه بیماران به متخصصان مغز و اعصاب عنوان كرد و افزود: در این میان سردردهای میگرنی از شیوع بالایی برخوردارند.

این متخصص مغز و اعصاب در مورد كاربرد بوتاكس در بیماری‌های مغز و اعصاب اظهار كرد: در گذشته از بوتاكس برای درمان بیماری‌هایی كه دست و پا در اثر آنها ضعیف می شدند به منظور پیشگیری از فلج استفاده می‌شد و اثراتی را به مدت سه تا چهار ماه ایجاد می كرد.

پاكنژاد گفت: اما در حال حاضر تنها موردی كه از بوتاكس به منظور درمان استفاده می شود و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریكا است، استفاده برای درمان سردردهای میگرنی مزمن است.

وی با بیان اینكه بوتاكس برای درمان سردرد میگرنی مزمن به صورت علمی در سراسر دنیا و همچنین در ایران تزریق می‌شود، افزود: بیمارانی كه شرایط استفاده از این روش درمانی را داشته باشند می توانند زیرنظر پزشكان باتجربه در زمینه تزریق بوتاكس از این روش درمانی استفاده كنند.

دبیر علمی چهارمین كنگره بین المللی سردرد در ادامه با بیان اینكه كنگره سردرد از 25 تا 27 شهریورماه سال جاری در هتل المپیك تهران برگزار می شود، گفت: در این كنگره كارگاهی به منظور بازآموزی استفاده از روش بوتاكس در درمان سردردهای میگرنی برای پزشكان جوان برگزار می شود.

علمی(1)1834**1440