بانك ها در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه و توليد اهتمام داشته باشند

قم ـ ايرنا ـ استاندار قم گفت: بانك هاي عامل بايد به ميزان 85 درصد مصارف به منابع رسيده و در پرداخت تسهيلات به ويژه وام هاي قرض الحسنه، ازدواج و توليد و اشتغال اهتمام داشته باشند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين محمدصادق صالحي منش عصر دوشنبه در جلسه شوراي هماهنگي بانك هاي استان قم افزود: ايجاد فاصله طبقاتي و وضعيت اقتصادي نابسامان در جامعه بسيار بد و ناگوار است و بانك هاي استان بايد براي رفع فقر و محروميت در جامعه برنامه ريزي و تلاش مضاعف داشته باشند.

وي با بيان اينكه امروز در شرايط سخت اقتصادي قرار گرفته ايم و تحريم ها بر بانك ها فشار مي آورد، اظهار داشت: امروز با مشاركت همه مردم، مسوولان و نهادهاي اجرايي استان، مي توانيم از مشكلات و چالش هاي پيش رو كاسته و شاخص هاي اجتماعي و اقتصادي استان را به نحو مطلوب ارتقا دهيم.

استاندار قم در پايان با بيان اينكه درخواست ها براي بخشودگي و عدم بازپرداخت وام و تسهيلات بانك ها را به هيچ عنوان نمي پذيريم، خاطرنشان كرد: دريافت اقساط تسهيلات پرداخت شده، حق بانك هاي عامل است، زيرا اين تسهيلات و منابع براي مردم و دولت است.

جلسه شوراي هماهنگي بانك هاي استان قم با حضور مديران و روساي بانك هاي عامل استان و جمعي از مسوولان ارشد قم عصر دوشنبه در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداري قم برگزار شد. ك/3

8146 / 1175