۱۸ خرداد ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۴۳
کد خبر: 81638793
۰ نفر
مجيد انصاري : اسلام داعشي اسلام انتظار نيست

خرم آباد - ايرنا - معاون پارلماني رييس جمهوري گفت: اسلام داعشي كنوني اسلام انتظار نيست بلكه امروز اسلام ناب ، اسلام فقاهت امام (ره) با اصول فقه سنتي اما مطابق با نيازهاي زمان و مكان است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين مجيد انصاري عصر دوشنبه در جلسه شوراي اداري لرستان به

سواستفاده داعش از مساله انتظار فرج اشاره كرد و افزود: اين گروهها نه تنها انتظار را به عنوان عامل تخديري معرفي كردند بلكه پرشدن جهان از ظلم و فساد و تباهي را از مقدمات و لوازم فرج مي دانند.

وي اظهار داشت: يكي از شيطنت ها و دشمني هاي استكبار طي قرن هاي متمادي تحريف تعاليم و اموزه هاي زندگي ساز و سازنده تعاليم الهي و به ويژه دين اسلام بوده و ساده لوحان و كج انديشان نيز ناخواسته در خدمت اين هدف استعماري قرار گرفته اند.

وي تصريح كرد: رسالت امروزي ما تنها اداره كشور نبوده بلكه جلوگيري از خطر نابودي اسلام است.

وي با بيان اينكه بايد چهره رحماني اسلام به نمايش گذاشته شود گفت: امروز داعش و گروهههاي تكفيري چهره منفوري از اسلام ارائه داده اند و با رفتار و اعمال داعش ، 'الله اكبر' به معناي سر بريدن، انفجار و كشتن تلقي مي شود.

معاون پارلماني رييس جمهوري با اشاره به اينكه اسلام طي قرنهاي گذشته با خطر بزرگي مثل امروز مواجه نبوده اضافه كرد: دشمنان اسلام، تجربيات خود را روي هم گذاشته و مي دانند كه لشكركشي مستقيم به كشورهاي اسلامي مقرون به صرفه نيست و موجب افزايش نفرت جهاني نسبت به آنها مي شود.

حجت الاسلام انصاري ادامه داد: دشمنان، افرادي نادان، خشك مغز و مزدوراني پليد را بكار گرفته و جهان اسلام را درگير جنگ داخلي كرده اند در نتيجه اين اعمال، امروز چهره جهان اسلام خونين و پيكر آن پاره پاره است.

وي گفت: امروزي تكفيري ها را كه با تكبير سر مي برند همچون حيوان وحشي به جان مسلمانان انداخته اند و از طرفي به مسلمانان منت گذاشته و اعلام مي كنند كه قصد نجات آنان از داعش را دارند.

وي با انتقاد از اتحاد آل سعود و صهيونيست ها افزود: امروز عربستان به يك عامل تخريب گر در بازار نفت، سياست و امنيت منطقه تبديل شده و با استخراج 20 ميليون بشكه نفت دهها ميليارد دلار اسلحه از كمپاني هاي اسلح سازي غرب و شرق خريداري كرده و بر سر مردم يمن، فقيرترين كشور مسلمان ريختند.

وي ادامه داد: عربستان به ابزاري براي توطئه شكست بازار نفت به ماشين جنگي اسراييل وغرب تبديل شده و حاشيه امني براي اسرايل ايجادكرده كه اين امنيت اسراييل با همكاري داعش تا پيش از اين وجود نداشته است.

وي ادامه داد: در اين شرايط جهان اسلام درگير اين مصيبت بزرگ شده و ايران اسلامي به دنبال احيا و اجراي آموزه هاي اسلام است.***

فلسفه انتظار فرج ، تكليف و آماده باش است

حجت الاسلام انصاري همچنين با اشاره به اهميت و توجه ويژه به مساله فرج در تشيع گفت: تفكر پر شدن جهان از تباهي براي ظهور امام زمان(عج) تفكري خطرناك بود كه توسط عده اي ترويج مي شد و هر زمان كه كه مصلحي پرچم اصلاح برافراشت، مردم را به ظلم ستيزي فراخواند و تشكيل حكومت عادلانه اسلامي را مطرح كرد ، جريان انحرافي به ميدان مي آمد.

وي ادامه داد: جريان انحرافي در مقابل اين اصلاح طلبي ها قد علم مي كرد و اعلام مي كرد برافراشته شدن هر پرچمي پيش از ظهور باطل است.

معاون پارلماني رييس جمهوري با اشاره به اينكه غبار تحجر گرايي و جمود فكري در جوامع اسلامي وجود داشت افزود: در اين ميان امام خميني (ره) به عنوان عالم ديني در دوران غيبت، نظريه حكومت اسلامي و فلسفه كاربرد عملي فقه اسلامي به درستي درك، تبيين و تبديل به نظريه كرد .

حجت الاسلام انصاري اظهار داشت: امام (ره) به عنوان عالمي كه اسلام را با جامعيت ديد، نظريه سياسي خود را به نقشه راه تبديل كرد و در كمال ناباوري در نيمه دوم قرن بيستم كه انديشه به انزوا كشيدن دين توسط كمونيسم، ماركسيسم و غرب يك سكه رايج بود و دين و قرآن به حاشيه قبرستانها رانده شده بود ، اقدام به اصلاح اساسي كرد.

وي گفت: بر اسا فرمايشات امام راحل فلسفه انتظار فرج يك تكليف و آماده باش است و پيروان مكتب اهل بيت (ع) بايد براي پذيرش حكومت جهاني و ايفاي نقش در اين حكومت اماده باشند.

وي تصريح كرد: امروز عملكرد جمهوري اسلامي به عنوان عملكرد اسلام و مكتب اهل بيت (ع) مطرح است و موفقيت نظام ، بيانگر وفقيت اين مكتب خواهد بود.

حجت الاسلام انصاري ادامه داد: همچنين شكست و نارسايي در اداره كشور نيز به عنوان ناكافي بودن و ناتواني احكام اسلام در اداره كشور تلقي مي شود بنابراين مسوولان در نظام جمهوري اسلامي وظيفه اي خطير و بزرگ دارند.***

رزمندگان ديپلماسي در حال بازپس گيري عرصه هاي اقتصادي تحريم شده هستند

معاون پارلماني رييس جمهوري همچنين با انتقاد از برخي رفتارها نسبت به تيم مذاكره كننده هسته اي گفت: امروز رزمندگان در عرصه ديپلماسي با پشتيباني ملت و هدايت رهبري در حال بازپس گيري عرصه هاي اقتصادي تحريم شده از سوي دشمن هستند.

حجت الاسلام انصاري خطاب به دلواپسان افزود: اگر قرار بود سرداران ديپلماسي كشور كوتاه بيايند ، اين امر 21 ماه به طول نمي انجاميد .

وي با بيان اينكه مديريت كلي مساله هسته اي با رهبر معظم انقلاب است اظهار داشت: مديريت كلان اجرايي مذاكرات هسته اي با ديپلمات و حقوقدان برحسته اي همچون دكتر روحاني و رهبري سرباز امتحان داده اي چون دكتر ظريف است.

وي با انتقاد از تحت فشار دادن تيم مذكره كننده براي اعلام نتايج تصريح كرد: در تريبون هاي عمومي تيم مذاكره كننده را تحت فشار گذاشته و يا اگر در مجالس خصوصي گزارشي از اين تيم دريافت كرده اند امانت دار نبوده و با افشاي سخنان اعضاي تيم مذاكره كننده، موجب روشدن برنامه هاي ايران براي دشمن مي شوند.

وي با بيا اينكه دولت يازدهم نيازمند حمايت همه جانبه مردم بوده و خود را موظف به اطاعت از رهبري مي داند گفت: مثلث شوم مرتجعين عرب، منافقين و اسراييل در مقابل عدم تعامل ايران با متحد شده اند.

وي اضافه كرد: علماي وهابي ساليان سال به پول عربستان بذر كينه را كاشتند كه امروز داعش ميوه تلخ آن است و امروز نبايد اجازه دهيم اين بذرها در كشور افشانده شود.

حجت الاسلام انصاري گفت: احزاب و تيم هاي سياسي با آزادي كامل به منظور براي خدمت بيشتر، معرفي افراد توانمند و پيشبرد امور كشور رقابت كنند.***

انتخاب دكتر روحاني نشانه اعتماد مردم به روحانيت است

معاون پارلماني رييس جمهوري همچنين به انتخابات 24 خرداد سال 92 اشاره كرد و گفت: در اين راستا تبليغات دامنه داري مبني بر خسته شدن مردم از روحانيت شكل گرفته بود اما مردم با انتخاب دكتر روحاني ، اعتماد خود به روحانيت را ثابت كردند.

حجت الاسلام انصاري افزود: در پايان سال 84، بودجه جاري كشور 230 هزار ميليارد ريال بوده كه اين ميزان در پايان سال 91 به يكهزار و 200 ميليارد ريال افزايش يافته كه 80 درصد اين مهم حقوق، دستمزد و مستمري بوده است.

وي ادامه داد: بودجه عمراني كشور نيز در سال 91 با احتساب نفت 104 دلاري 110 هزار ميليارد ريال بوده كه اين ميزان در سالهاي 92 و 93 عليرغم كاهش قيمت نفت به كمتر از نصف به ترتيب 230 و 330 هزار ميليارد ريال بوده است.

وي تصريح كرد: همچنين اجراي طرح تحول سلامت و بيمه شدن 10 ميليون نفر گام بسيار مهم و ارزشمند دولت يازدهم بوده است.

7269/6060